Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Pałacyk Cebulowy
Niezaprzeczalny, przedwojenny symbol Barlinka - Pałacyk Cebulowy, odzyskuje dawną świetność. Trwają intensywne prace remontowe nad przywróceniem pierwotnego, jakże atrakcyjnego wyglądu tej „perełce architektonicznej” naszego miasta.

Najtrudniejsze prace związane z wymianą pokrycia dachowego oraz stropów będą wykonane jeszcze w tym roku. Inwestorzy - pani Dorota i Zbigniew Szatkowscy mają nadzieję na łagodną zimę, co pozwoli na kontynuowanie prac związanych z rekonstrukcją elewacji.

Wielu Barlinian (i turystów) z niepokojem spoglądało na smutny widok, jaki przedstawiał dotychczas zrujnowany pałacyk. Przez dłuższy czas nic pozytywnego się nie działo. Po zmianie właściciela sprawy ruszyły z miejsca. Ten zabytkowy obiekt musiał zostać dokładnie zinwentaryzowany przez konserwatora zabytków, a projekt budowlany musiał odpowiadać pierwowzorowi w każdym szczególe. Odwzorowanie pewnych elementów pałacyku będzie z pewnością bardzo trudne i kosztowne, ale mamy nadzieję, że uda się tego dokonać. Jakie będzie przeznaczenie obiektu – dziś jeszcze zbyt wcześnie o tym mówić, bo koncepcje wciąż się zmieniają. Czas pokaże, czy będą się tu odbywały kameralne spotkania i śluby zapamiętane na długo z uwagi na urok miejsca, czy może znajdzie tu miejsce pracownia jakiegoś artysty. Cieszymy się, że los budynku jest inny niż los spalonej zabytkowej cegielni przy ulicy Fabrycznej i rozpadających się murów obronnych.

REKLAMA

Życzymy inwestorowi szybkiego postępu prac remontowych, a mieszkańcom i turystom miłych wrażeń z podziwiania architektury obiektu. Niech, jak dawniej, stanowi jeden z najbardziej malowniczych widoków będących chlubą miasta i przyciągających turystów.

MIKA

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/cebulowy/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.