Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

O zagospodarowaniu placu przy ulicy Szewskiej dyskutowano w tracie sesji barlineckiej Rady Miejskiej. Swoją koncepcję na ten teren przedstawił burmistrz Dariusz Zieliński, mieszkańcy okolicznych ulic, których około stu podpisało się pod projektem zagospodarowania i kolejny mieszkaniec Barlinka.

Jak podkreślił na wstępie dyskusji burmistrz Zieliński, rada w budżecie na 2018 rok uchwaliła przygotowanie konkretnej dokumentacji pozwalającej zagospodarować plac zlokalizowany naprzeciwko Urzędu Miejskiego. Tak, aby w 2019 roku przystąpić do prac na tym terenie. Podkreślił zarazem, że do końca maja br. zostanie zlikwidowany pomnik, który na tym placu się znajduje. W trakcie dyskusji przedstawiono trzy koncepcje zagospodarowania.

REKLAMA

Jedną z nich, przedstawiany przez włodarza gminy zakłada powstanie w tym miejscu terenu zieleni miejskiej, parkowej. Kolejnym pomysłem jest pomysł zgłoszony przez jednego z mieszkańców miasta, który swoją koncepcję nazwał Parkiem Fontann im. Romany Kaszczyc. Trzecim pomysłem na zagospodarowanie placu, pod którym podpisało się około 100 osób, jest wykonanie tam parkingu na 20 samochodów.

W koncepcji tej zachowana byłaby istniejąca tam zieleń, wjazd i wyjazd znajdowałby się na ulicy Szewskiej. W trakcie dyskusji padały głosy za i przeciwko konkretnym propozycjom. Ostateczną decyzję podejmą barlineccy radni, najpierw w czasie obrad poszczególnych komisji Rady Miejskiej, a następnie na jej sesji.

Czekamy na propozycje zagospodarowania placu pomiędzy ulicami Szewską, Sądową, Rynek i Niepodległości od naszych czytelników. Może pojawi się kolejny pomysł? Podyskutujmy też o już przedstawionych propozycjach.
js

 

Sądowa do zabudowy - przetarg i koncepcje zagospodarowania - 06 maj 2011r.

 

barlinek

barlinek

barlinek

 

Komentarze

-1

Guest

Kiedy powstaje - marnotrawstwo środków publicznych? w momencie budowy pomnika , czy w momencie jego rozbiórki?. Zabudowa kiedyś tej części miasta powiększającej dość mały Rynek była błędem, ale stało się. Dzisiaj nie popełniajmy kolejnych , lepiej się zastanowić nawet dłużej- jaki to problem dla radnych funkcjonujących już od 40 lat? jeszcze rok można myśleć.
+1

Guest

NO NIE WIERZĘ - jak można oczekiwać od miasta, że zabezpieczy mieszkańcom kamienic przy Sądowej jakieś zaplecze parkingowe, śmieciowe, czy inne. Gościu kupił sobie działki i powinien przewidzieć, że podjazd, że chodnik i śmietnik. Teraz wszyscy dyskutują, że mieszkańcy są biedni. A mam to w nosie, niech idą do tego, kto im chałupy sprzedał

Guest

Cytuję Guest:

O parkingu podziemnym powinien pomyśleć pan który budował bloki w centrum miasta bo mieszkania sprzedał a miasto ma teraz lokatorom wybudować miejsca parkingowe.
Jestem za parkiem z fontannami ale niekoniecznie imiennym.


O, tu mamy przykład takiego typowego cebulactwa - ktoś proponuje kompromis, można zrobić i to i to, ale nie - bo trzeba na złość komuś za wszelką cenę nie dopuścić do zrobienia parkingu (nawet gdyby to w niczym nie przeszkadzało). Nie pozdrawiam tego Janusza.
+7

Guest

W żadnym z propozycji nie przewidziano miejsca na śmietnik dla mieszkańców ul. Sądowej. Kto wydał pozwolenie na budowę kamienic bez terenu na odpady. Problem tylko dla mieszkańców reszta umywa ręce.
+6

Guest

Zero parkingu. Nie chcę wyjść na balkon i wdychać smrodu spalin. Ile by nie zrobił parkingu zawsze będzie mało. Za parkiem!!!!!!!
+7

Guest

Jestem mieszkanka ul. Sądowej i jestem przeciwna parkingu. Jak najbardziej park może faktycznie bez fontanny. Poza tym piękny park a gdzie miejsca na odpady komunalne. To jest dopiero śmierdzący problem. Stoją 3 kamienice a deweloper nie zapewnił miejsca na śmietniki. Dobrze się zastanówcie zanim kupicie mieszkanie w nowej kamienicy. Jeden wielki cyrk.
+3

Guest

Tam mogłoby powstać - w nowym kształcie czy formie - upamiętnienie "Tych, którym Barlinek zawdzięcza swój obecny kształt". Byłaby i wśród nich Romana Kaszczyc, i parę innych osób. Nie wiem, czy fontanna jest dobrym pomysłem, na pewno mieszkańcy bloku mieliby bryzę co jakiś czas. Fontannę mamy na Rynku, ale grające - opowiadające ławki, jakieś odtworzenie monumentu w nowej formie - dlaczego nie? Przydałby się parking podziemny, ale jest technicznie trudny. Nowe parkingi naziemne tej wielkości nie powinny powstawać w obrębie d. murów. Zupełnie się od tego odchodzi. Parkingi buforowe przy Starym Tartaku (należy powiększyć) i w okolicy Lidla w odległości 3-5 min. to rozwiązanie stosowane w Europie. Nasze Stare Miasto powinno być miejscem, gdzie warto spacerować, a nie tylko spać czy podjechać pod sklep. Odróżnijmy się trochę pozytywnie!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież