Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

17 czerwca w sąsiedniej gminie Lipiany, odbyła się trzecia edycja Triathlonu Lipiany. Pierwsze zawody triathlonowe rozegrano w Lipianach w 1984 roku. Kolejne, przeprowadzono w roku 1985 i 1986. Z różnych przyczyn następne jego edycje nie odbyły się. I edycja reaktywowanych zawodów, odbyła się 19 czerwca 2016.

W tym roku nie zabrakło pięknej słonecznej pogody i jak mówią zawodnicy, jednej z najpiękniejszych tras w kraju. Heroicznej walce triathlonistów towarzyszył gorący doping widzów. Wyścigi dzieliły się na dwa dystanse: sprint (0,75km, 20km, 5km), dystans olimpijski (1,5km, 40km, 10km) oraz indywidualny i w sztafetach.

REKLAMA

Etap pływacki zawodów rozpoczął się na plaży miejskiej Jeziora Wądół przy ulicy Lipowej. Trasa etapu kolarskiego przebiegała od Lipian do Mielęcina i z powrotem. Uczestnicy sprintu pokonywali jedną pętlę, zaś dystans olimpijski to dwukrotne pokonanie wyznaczonej trasy. Etap biegowy po promenadzie wokół miasta - sprint - jedna pętla, olimpijski - cztery pętle.

Na trasach organizatorzy zadbali o punkty odżywcze, przy których każdy z zawodników mógł otrzymać wodę, owoce czy też napoje energetyczne. W ramach III edycji Triathlonu Lipiany, odbyła się impreza z cyklu Pucharu Polski. Zawodnicy punktowali w kategoriach ELITA, U-23, Junior, Junior Młodszy i Młodzik. Nie zabrakło I Nieoficjalnych Mistrzostw Świata Sympatyków Klubu Sportowego Niemaniemogę.

Wyniki III edycji Triathlonu Lipiany.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!

Mati

Foto: Daniel Brąszkiewicz

Foto: Mati

 

Komentarze

Guest

Dlaczego tak wiele dzieje się w sąsiednich gminach, a w Barlinku nic?
Biegi, marsze z kijkami wszędzie wokoło tylko nie w "stolicy" tego sportu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież