sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W weekend w Londynie odbyła się pierwsza edycja lekkoatletycznego Pucharu Świata. Nie zabrakło tam także naszej Sofii Ennaoui, która przyczyniła się do dobrego wyniku reprezentacji.

Sofia Ennaoui startowała w Londynie na 1500 metrów. Nasza zawodniczka w tym wyścigu początkowo trzymała się za liderkami, na początku ostatniego okrążenia zajmowała nawet czwartą pozycję. Decydujące kółko to był jednak popis w wykonaniu Polski. Przed ostatnią prostą była druga, tuż za Amerykanką, aby chwilę później pokazać swoją moc na ostatnich metrach i zwyciężyć z kilkumetrową przewagą.

REKLAMA

Po pierwszym dniu lekkoatletycznych zmagań reprezentacja Polski zajmowała trzecie miejsce, za Amerykanami i Francją. W niedzielę biało-czerwoni zaprezentowali się z jeszcze lepszej strony. O miejscach na podium w klasyfikacji generalnej decydować miała ostatnia konkurencja, męska sztafeta 4x400 metrów. Do niej nie stawili się Brytyjczycy z powodu kontuzji Owena Smitha. Polacy w tej sztafecie dobiegli na trzeciej pozycji. Później jednak zdyskwalifikowano Francuzów oraz zawodników z RPA, którzy byli przed naszą reprezentacją, dzięki czemu biało-czerwoni awansowali na drugą pozycję. Ostatecznie zajęli także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając tylko z Amerykanami.

Dawid Lis

 

Komentarze

+9

Alek

Cytuję Guest:
A co ma Sofia wspólnego z Barlinkiem?w necie nic nie ma.moze ktos wie?

Urodzona w Maroku , wychowywała się w Lipianach , obecnie mieszka i studiuje w Szczecinie . Hmmmm... bardzo "dużo" wspólnego z Barlinkiem. Jednak jest coś wspólnego z naszym miastem bo zawodniczka deklaruje zawsze, że chce biegać dla Polski, a Barlinek leży w Polsce . Więc walecznej polskiej zawodniczce sukcesów życzę .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.