sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Sofia Ennaoui potwierdziła swoją dominację w Polsce na 1500 metrów. Nasza zawodniczka w finale Mistrzostw Polski pobiegła tak, jak zwykle. Najpierw biegła nieco z tyłu, na pozycjach 4-5, aby z czasem zacząć się przesuwać do przodu. Na około 600 metrów przed metą rozpoczęła długi finisz, dzięki czemu odstawiła rywalki na kilkanaście metrów i bez problemów zwyciężyła. Sofia do mety dobiegła z przewagą ponad trzech sekund na kolejną zawodniczką.

Ennaoui nie była jednak jedyną reprezentantką naszego regionu na Mistrzostwach Polski, które odbywają się w Lublinie. W biegu na 200 metrów wystartował także Patryk Hładuniuk. Podopieczny Wojciecha Szymaniaka w swoim sobotnim biegu eliminacyjnym zajął trzecie miejsce. Do finału z każdego z trzech wyścigów awansowała pierwsza dwójka. Stawkę uzupełniali dwaj zawodnicy z najlepszymi czasami i właśnie wśród nich znalazł się Hładuniuk.

REKLAMA

Biegi na 200 metrów są szybkie i krótkie, więc trzeba bardzo dobrze wystartować i od początku mocno biec. Patryk Hładuniuk startował z drugiego toru, więc ciężko mu było kontrolować rywali, którzy mijali go po zewnętrznej. Ostatecznie nasz zawodnik do mety dobiegł na siódmej pozycji, która okazała się ostatnią po tym jak na starcie nie pojawił się Artur Zaczek. Trzeba jednak dodać, że 23-latek właśnie w Lublinie ustanowił swój nowy rekord życiowy w biegu na 200 metrów, choć akurat miało to miejsce w eliminacjach. Obecnie wynosi on 21.35 sekundy. W finale Hładuniuk dobiegł do mety z czasem 21.52, co także byłoby rekordem, gdyby nie ten wynik z wczorajszych eliminacji.

Dawid Lis

 

barlinek

Foto: facebook.com/ennaoui.sofia

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.