sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Z srebrnym medalem z Mistrzostw Europy wraca nasza Sofia Ennaoui! Podopieczna Wojciecha Szymaniaka była druga w niedzielnym finale biegu na 1500 metrów. W piątek odbyły się dwa biegi półfinałowe na 1500 metrów. Nasza zawodniczka wystąpiła w tym drugim, który wygrała.

Okazało się, że Ennaoui pobiegła szybciej, niż Laura Muir - zwyciężczyni pierwszego biegu. Jednak był to bieg eliminacyjny, więc najważniejsze było, aby zmieścić się w czołowej czwórce. Bez większego znaczenia był czas dla tych zawodniczek, które planowały się w tej czołówce zmieścić.

 

REKLAMA

W finale do faworytek zaliczane były Brytyjki - wspomniana Muir oraz Laura Weightmann. Nasza Sofia od początku biegła klasycznie, najpierw lekko z tyłu. Co ciekawe, na pierwszym okrążeniu nawet za nią była Muir, która jednak szybko zaczęła się przesuwać na czoło stawki. Polka jednak pilnowała tempa Brytyjek, nie dała się zgubić, czym nieco zmieniła swój styl. W połowie dystansu dwie Brytyjki zaczęły robić przewagę, ale na ostatnim okrążeniu długi finisz rozpoczęła Ennaoui. Nasza zawodniczka najpierw odpierała ataki Ciary Mageean, a na ostatnich metrach rozdzieliła jeszcze Brytyjki i wywalczyła srebro! Mistrzynią została Laura Muir, czyli faworytka, a z drugiego miejsca mogła się cieszyć nasza Sofia! Obrończynią tytułu była inna Polka - Angelika Cichocka, która w tegorocznym finale była 12.

Dodajmy, że bieg eliminacyjny Ennaoui wygrała z czasem 4:08.60, a srebro dał jej czas 4:03.08. To oznacza, że w finale nasza reprezentantka musiała pobiec o ponad 5 sekund szybciej, a jeszcze na ostatniej prostej dała z siebie wszystko i zdecydowanie pomniejszała stratę do Muir. Na tę Brytyjkę jednak zabrakło już dystansu. Cieszymy się jednak ze srebra!

Dawid Lis

 

barlinek

Sofia Ennaoui Facebook

Alek - nasz błąd. Dziękujemy za zwrócenie uwagi ;)

 

Komentarze

-2

Guest

Cytuję Guest:
Sofia Ennaoui pochodzi z Lipian, jej trener mieszka w Barlinku. Dziewczyna obecnie mieszka w Szczecinie.

na jej prywatnym profilu na facebook ma napisane,ze mieszka w Barlinku….ostatnio jak miala wolne to zdjecia robila w Barlinku
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w BarlinkuNa Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.

Fragment wywiadu z 2017 roku :"Wychowałam się w Lipianach, do których teraz wpadam tylko sporadycznie na święta, a do Szczecina przeniosłam się w 2015 roku, gdy podjęłam studia w Wyższej Szkole Bankowości, gdzie zgłębiam tajniki logistyki, a obecnie jestem na II roku. W stolicy województwa przebywałam jednak praktycznie tylko rok, bo w ubiegłym przeprowadziłam się do Barlinka, gdzie mieszka mój trener Wojciech Szymański. W dalekosiężnych planach mam jednak powrót na stałe do Szczecina."

Szymaniak*
+3

Guest

Gratulacje i Wielkie Brawa, życzenia Złotych Medali w przyszłości. Władze Barlinka powinny zadbać o należyte uhonorowanie Medalistki.
+2

Guest

W takiej drobniutkiej osóbce taki ogromny duch walki. Gratuluje, z ogromna przyjemnoscia czytam o kolejnych sukcesach, i zawsze trzymam kciuki za kolejne. Pozdrawiam.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w BarlinkuNa Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.

Fragment wywiadu z 2017 roku :"Wychowałam się w Lipianach, do których teraz wpadam tylko sporadycznie na święta, a do Szczecina przeniosłam się w 2015 roku, gdy podjęłam studia w Wyższej Szkole Bankowości, gdzie zgłębiam tajniki logistyki, a obecnie jestem na II roku. W stolicy województwa przebywałam jednak praktycznie tylko rok, bo w ubiegłym przeprowadziłam się do Barlinka, gdzie mieszka mój trener Wojciech Szymański. W dalekosiężnych planach mam jednak powrót na stałe do Szczecina."

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w BarlinkuNa Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.


nie czytaj Pudelka
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nasza nasza nasza w artykule piszą.niby czemu nasza?

Może dlatego że mieszka w BarlinkuNa Pudelku jest artykuł ....że mieszka w Szczecinie,pochodzi z Berlina . Już sama zgłupiałam.
+2

Guest

Cytuję Alek:
To nie wiedziałem że zawodniczki na ME są podzielone na grupy odpowiadające żywiołom i poznają je każdego dnia oraz że kąpią się w jeziorze :) .A tak na poważnie Panie Dawidzie pisząc tylko o jednej zawodniczce przy tak wielkim sukcesie całej polskiej reprezentacji lekkoatletycznej jest lekkim nietaktem i nie ma tu znaczenia skąd pochodzą zawodnicy.


A mogło by być troszkę lepiej i zajęlibyśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, gdyby Lewandowski zaczął finiszować kilka metrów szybciej. Byłby na pewno złoty medal - I tak jesteśmy zaskoczeni Jego medalem 9On sam również).
A tak poza tym najbliżej Barlinianczykom ( czy jakoś tak) najbliżej jest Sofii Ennaoui z Lipian więc, dlatego najbardziej cieszy Jej sukces.
Szkoda tylko, że ta "europejska" federacja lekkoatletyczna nie daje nagród finansowych za medale. Tyle kasy zarobili na widzach i reklamach - przez reklamy nasza podwójna złota Justyna musiała mieć dwa biegi finałowe w odstępie niecałych dwóch godzin. A i tak pokazała Swoje.
A niemcy i tak zignorowali Polkę - Na oficjalnym profilu na Twitterze organizowany był konkurs na wydarzenie dnia - Trzy złote medale Polaków w ciągu jednego dnia, w tym szczególnie wyczyn Justyny Święty-Ersetic, która w ciągu niecałych dwóch godzin zdobyła dwa złote medale, to niestety za mało dla organizatorów imprezy, by uwzględnić Polkę w zestawieniu. Wywołało to bardzo duże oburzenie wśród internautów, którzy wyrażali w mediach społecznościowych swoje niezadowolenie z powodu decyzji organizatorów.
(( W zestawieniu uwzględniono: Brytyjkę Dinę Asher-Smith (zwyciężczyni w biegu na 200 metrów), Niemca Mateusza Przybylko (wyrównał rekord życiowy w skoku wzwyż), Chorwatkę Sandrę Perković (piąty raz z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni Europy w rzucie dyskiem) i Norwega Jakoba Ingebrigtsena (medalista na dystansie 5000 metrów). - a Polka była za "słaba" do tego zestawienia)

P.S. Może tak być?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.