sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Ostatni weekend lekkoatletycznej Diamentowej Ligi został rozdzielony na dwa miasta. Nasza Sofia Ennaoui startowała w Brukseli, gdzie w finale na 1500 metrów zajęła siódme miejsce.

O dobry wynik łatwo nie było, ponieważ od początku mocne tempo narzuciły rywalki. Na czele pojawiła się m.in. Laura Muir - mistrzyni Europy, z którą Sofia przegrała w Berlinie. Podopieczna Wojciecha Szymaniaka zaczęła spokojnie, biegnąc pod koniec stawki.

 

REKLAMA

Z czasem nasza reprezentantka zaczęła się przesuwać i pokonywać kolejne rywalki, jednak czołowa czwórka miała już kilka sekund przewagi i nie było szans na walkę o lepszy wynik. Ostatecznie Sofia dobiegła do mety jako siódma, z czasem 4:03.49. Pierwsze cztery zawodniczki ukończyły bieg w czasie poniżej 4 minut.

Dodajmy, że niespełna dwa tygodnie wcześniej, 18 sierpnia w Birmingham, Ennaoui była trzecia w biegu na 1500 metrów, dzięki czemu wywalczyła dwunaste miejsce w cały cyklu diamentowej ligi i dlatego mogła pojawić się na starcie w Brukseli.

Dawid Lis

 

barlinek

 Foto/Archiwum:  Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Chia na Sardynii 2016r.

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.