Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Dnia 6 października na terenie sołectwa Moczydło odbyła się akcja pod hasłem „Aktywne Moczydło”. Na zbiórkę o godz. 10.00 przed świetlicą stawili się wszyscy chętni do aktywnego zadbania o zdrowie.

Fizjoterapeuta - Kamil Wróblewski poprowadził wspólną rozgrzewkę. Następnie mieszkańcy Moczydła i ich przyjaciele rozdzielili się: część wyruszyła na 4 kilometrowy marsz nordic walking a część na 6 kilometrowy bieg przełajowy, by po godzinie znów spotkać się pod świetlicą. Przewidziany poczęstunek - grochówka bardzo smakowała wszystkim zebranym.

 

REKLAMA

 

Po posiłku najmłodsi zostali zaproszeni do zabawy. Było dużo śmiechu i radości, wyścigi w workach i puszczanie wielkich mydlanych baniek. W tym czasie reszta uczestników mogła zasięgnąć darmowej porady fizjoterapeuty, porozmawiać, skorzystać z bufetu kawowego. Szpital Barlinek zachęcał do badań profilaktycznych w ramach projektu „Rozwój profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka szyjki macicy oraz raka jelita grubego w Szpitalu w Barlinku”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Zwieńczeniem akcji „Aktywne Moczydło” była prezentacja pani Magdaleny Ratajczak pt. „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz”. Na zakończenie panie biorące udział w marszu lub biegu zrelaksowały się nakładając maseczki na bazie aloesu.

To była pogodna, październikowa, aktywna sobota!

Sołectwo Moczydło

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież