Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 poniedziałek 22 lipca 2024r.   imieniny: Albin, Bolesława, Bolisława

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W dniach 24-26 października uczniowie klas III, VIII i VII uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Pierwszy dzień, mimo nie najlepszej pogody, poświęciliśmy zwiedzaniu miasta. Idąc śladami krasnali, odwiedziliśmy Rynek, Ratusz, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, Katedrę Jana Chrzciciela.

Próbowaliśmy przepysznych pierogów i zaprzyjaźnialiśmy się z krasnalami. Współczuliśmy Praczowi, który sam pierze własne gatki, bo nie słuchał żony ani matki i z dumą fotografowaliśmy się z Profesorkiem, czyli samym profesorem Miodkiem. Z zazdrością oglądaliśmy kłódki na Moście Miłości – wielu z nas obiecało sobie tu wrócić w wiadomym celu.

 

REKLAMA

 

Wieczór spędziliśmy w niezwykłej Rotundzie, podziwiając Panoramę Racławicką i poznając jej historię. Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy w Zoo. Jedno z najnowocześniejszych oceanariów w Europie prezentujące życie wodne Afryki zrobiło na nas ogromne wrażenie. Ciekawie upłynął czas w Hali Stulecia, gdzie mogliśmy obejrzeć multimedialny pokaz jej budowy. Miłośnicy sztuki współczesnej czuli się usatysfakcjonowani wizytą w Pawilonie Czterech Kopuł, w której wystawiono dzieła, między innymi Magdaleny Abakanowicz, Katarzyny Kozyry, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina. Niestety, rozczarowała nas wizyta w Mediatece, ale było to kolejne doświadczenie.

W piątek kolejką linową przemieściliśmy się w okolice Politechniki Wrocławskiej, skąd udaliśmy się do multimedialnego centrum nauki i wiedzy o wodzie. Hydropolis okazało się zjawiskowe. Równie ciekawie spędziliśmy czas na Stadionie Śląska Wrocław. Mieliśmy okazję zajrzeć do centrum prasowego, szatni piłkarzy, gabinetów odnowy a nawet stadionowego aresztu.

W drodze powrotnej pani Pilot przeprowadziła konkurs wiedzy o Wrocławiu – przewidziała tylko trzy nagrody, a walka była zacięta, bo wielu z nas chciało popisać się wiadomościami zdobytymi podczas wycieczki. Spędziliśmy czas miło, ciekawie i pożytecznie. Dziękujemy opiekunkom: p. K. Wesołowskiej, M. Goryńskiej, A. Sutkowskiej, A. Kujawie, przedstawicielom Biura Podróży „Błękitne Okna” oraz naszym Rodzicom, którzy sponsorowali ten wyjazd.

SP1

Komentarze

+1

Guest

A jak wrocławianie mówią o Barlinku? - "Do Barlinka nie ma po co jechać, tam można tylko na lody..." - Na początku się ucieszyłem, jednak potem stwierdziłem, że to jest naśmiewanie się z ludzi mieszkających w małych miasteczkach. Podobnie jak warszawiacy mówią o przybyszach - Słoiki.

Wiem bo miałem "koleżankę" z Wrocławia, którą poznałem w Paryżu.

Mam nadzieję, że tacy co tak mówią są w dużej mniejszości w stosunku do Prawdziwych Polaków.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież