Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wytwórnia powietrza
Mało kto wie, że w naszym mieście funkcjonuje wytwórnia powietrza o aromatycznym i niepowtarzalnym zapachu, od dawna cenionym na całym świecie z uwagi na koszty, jakie trzeba ponieść, aby go uniknąć.

Zapach ten produkowany jest w niedostępnych leśnych ostępach i był trudny do wyśledzenia, bo unoszony wiatrem oddalał się w nieznanym kierunku. Od dłuższego czasu mówiło się o nim, lecz nawet leśnicy nie potrafili namierzyć jego kryjówki. Niepowtarzalne nocne chwile wspominają z rozrzewnieniem mieszkańcy Górnego Tarasu, gdy śpiąc latem przy otwartym oknie mogli się bezpłatnie nawdychać i pokasłać. Zapach sam wpadał w ich otwarte okna i romantycznie dusił i drapał w gardełko i oczy.

A teraz NIESPODZIANKA!
Wytropiliśmy producenta niesłusznie nazywanego „TRUCICIELEM”. Powietrze o unikalnym bukiecie jest do powąchania z komina ukazanego na zdjęciach i filmach. Jak się okazuje, można przewędrować pół Europy (tą bardziej cywilizowaną) w poszukiwaniu takiego miłego fetorku. Dopiero w Barlinku trafiamy na zapachy, które w niespotykanej konfiguracji występują jedynie u nas. Przekazaliśmy już informację na temat zjawiska do właściwych służb, które uwypuklą tą atrakcję w przewodnikach, atlasach i planach wycieczkowych. Planowana jest nowa trasa marszowa Nordic Walking o zachęcającej nazwie „Tropami duszącego swądu”, a dla astmatyków i alergików trasa rowerowa „Rajd po wysypkę”.

Od dziś każdy może raczyć się do woli uroczym zapachem, bo jest on już dostępny w sprzedaży w butelkach po syfonie (sprężony), a dla turystów i osób wyjeżdżających na dłużej w butlach od gazu propan-butan (skroplony). Na stacjach benzynowych już niedługo pojawią się odświeżacze samochodowe pod handlową nazwą „Duszonko z puszczy rodem”. Na cokole fontanny na środku rynku ma stanąć rzeźba „Kaszlącej Gęsiarki”. Legenda mówi, że umarła na gruźlicę.

REKLAMA

Gdy wieść o niespotykanych atrakcjach dotrze za granice Barlinka spodziewamy się znacznego zwiększenia obrotów w hotelach i pensjonatach, które szybko zapełnią rzesze amatorów napadów kaszlu i duszności. Dochodzą też słuchy o zaplanowanych w okolicy ćwiczeniach wojskowych. Podobno żołnierze mają ćwiczyć maraton w maskach przeciwgazowych.

{jgflv file:=[hacon.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

Uwaga!
Z uwagi na duży popyt na butelkowany zapach w najbliższych dniach zapach może być niedostępny dla turystów indywidualnych. Grupy zorganizowane i osoby z wcześniejszymi rezerwacjami internetowymi będą mogły zamiennie kucnąć przy wyznaczonej studzience kanalizacyjnej oznaczonej charakterystycznym przyjaznym znakiem trupiej czaszki.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież