Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Straż miejska
Dyskusje o straży miejskiej wzmagają się, kiedy każdy naocznie może się przekonać, że wandale najspokojniej w świecie robią, co chcą. - Jestem jak najbardziej za powołaniem straży miejskiej - mówi Antoni Nowak, mieszkaniec Barlinka.

- Wystarczy przejść się po mieście w poniedziałkowy ranek, żeby utwierdzić się w tym przekonaniu. Poobracane znaki drogowe, powyrywane z betonu ławki, które leżą w kanale Młynówki. Powywracane kosze na śmieci, z których część można zobaczyć w jeziorze, tuż przy promenadzie. Już to wystarczy, by władze samorządowe utworzyły u nas straż miejską.

Wymienia on również inne niedogodności, którymi strażnicy mogliby się zająć. Są wśród nich wałęsające się po ulicach miasta psy i dzikie wysypiska śmieci. Ale także skandaliczne zachowanie młodych ludzi przesiadujących na ławkach w parku, przy ul. Gorzowskiej.

- Być może, gdyby była u nas straż miejska, to nie doszłoby do zniszczenia fontanny w samym centrum miasta - dodaje pan Antoni.

Policja chce współpracować
Za powołaniem strażników opowiada się komendant barlineckiego posterunku policji Sławomir Koruc.

- Podpisuję się pod takim pomysłem - zapewnia. - Pomogliby oni policji w zwalczaniu wykroczeń porządkowych.

REKLAMA

Zdaniem komendanta, jest wiele miejsca na wspólne, ale też uzupełniające działania ze strony straży miejskiej. Mogą one wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. w obrębie szkół i dużych kompleksów handlowych. Policjanci, wspólnie ze strażnikami, mogliby zabezpieczać imprezy kulturalno-rozrywkowe, których w mieście nie brakuje. Liczą też na mieszane patrole, policjant i strażnik miejski, na ulicach miasta i we wsiach w gminie.

- Uważam, że tego typu działalność znacznie poprawiłaby poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców gminy - podkreśla Koruc.

Rada rozważy
W sprawie powołania straży miejskiej, do Rady Miasta zwróci się burmistrz Zygmunt Siarkiewicz. Według niego utworzenie takiej służy pozwoli zapobiec wielu różnego rodzaju ekscesom, do których coraz częściej dochodzi w mieście.

O reakcję na ten pomysł zapytałem Jana Janasa, przewodniczącego rady miasta.

- Jeżeli taki projekt uchwały wpłynie do rady, na pewno wnikliwie go rozpatrzymy - zapewnia. - Przyjrzymy się, jakie koszty będziemy musieli ponieść. Jeżeli argumenty burmistrza i wyliczenia przekonają radnych, to taka formacja powstanie. Ja jestem jak najbardziej za.

Źródło/Foto: gs24.pl

 {jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/graf/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież