BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1

Po raz kolejny na sesji barlineckiej Rady Miejskiej powrócił temat trasy średnicowej, a konkretnie jej fiksowania. Wszystko za sprawą uchwały dotyczącej pomocy finansowej dla samorządu województwa zachodniopomorskiego. - Po raz kolejny mamy projekt uchwały dofinansowującej przez gminę budowę trasy średnicowej - mówił rady Cezary Krzyżanowski.

Wiemy, że pierwotnie mieliśmy dofinansować projekt kwotą około 5 mln zl. Dzisiaj jest to już kwota 7 mln 83 tys. zł. W uzasadnieniu mamy informację, że ZZDW wystąpił o dodatkowe pieniądze. Stąd moje pytania. Na jakim etapie znajdują się prace? Kiedy ten wniosek wpłynął? Jakich elementów nie przewidziano w pierwotnym wniosku? Kiedy inwestycja zostanie zakończona i czy gmina Barlinek jeszcze jakieś środki będzie musiała na tą inwestycje przeznaczyć? - pytał radny.

 

REKLAMA

Radny Michał Antosiewicz mówił m.in. - Kiedy zakończona zostanie budowa wiaduktu na ulicy Tunelowej i kładki koło Panoramy? Termin realizacji zadania jest do końca czerwca - odpowiadał zastępca burmistrza Krzysztof Paszek. W tym terminie będzie oddana kładka, tak zapewnia wykonawca. Ponieważ nie przewidziano odbiorów częściowych. Nie wiem, kiedy będzie udrożniona ulica Tunelowa. Jak wykonawca wróci na plac budowy zdjęte zostaną szalunki. - Reszta zależy od warunków pogodowych.

Przewodniczący rady Mariusz Maciejewski zaapelował, aby do opinii publicznej doszła informacja, że ten projekt uchwały nie jest niczym nowym. Tym projektem uchwały uruchamia się pieniądze zapisane w budżecie na 2019 rok.

- Nikt z nas nie jest przeciwko budowanej obwodnicy - mówił radny Cezary Krzyżanowski. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. W roku ubiegłym była informacja, że rada przeznacza dodatkowo 2 mln 100 tys. zł na wybudowanie odwodnienia i ekrany dźwiękochłonne. Czyli na to, co nie zostało zaprojektowane w wersji pierwotnej. Czyli te 400 tys. zł, o których teraz mówimy to w ramach tych 2 mln 100 tys. zł? - pytał. Według m.in. zapewnień skarbnik gminy Edyty Włodkowskiej, tak. Nie są to żadne dodatkowe pieniądze na tą inwestycję.

js

 

Poniżej fragment relacji na żywo z V Sesji Rady Miejskiej w Barlinku

 

 

#6 Guest - Film jest już dostępny. Warto napisać co autor komentarza miał na myśli. "... niech każdy zanim coś napisze ..." użyje argumentów :)

 

Komentarze

+2

Guest

do #18 Guest ja doskonale umiem czytać ze zrozumieniem i dodawać , co potwierdza wpis #22 Guest. Ktoś to bardzo brzydko kłamie lub nie ogarnia finansów. 2.100.000+400.000 to nie jest 2.100.000 tylko 2.500.000. To w finansach gminy na tej zasadzie: ile jest 2+2? A ile szef chce? A w Barlinku to jest 2.100.000. Kto księgową Włodkowska uczył dodawać?
+7

Guest

Jakoś dziwnie to odbieram, w zeszłym roku została uchwalona kwota 2.100 tys. zł. jak twierdzi Pan Maciejewski została zapisana w budżecie gminy, to po co uchwała na 400 tys. zł, jakiś absurd, zawsze do powiedzenia miał wiele Przewodniczący Komisji Finansów Pan Romaniuk, teraz gromnicza cisza.
+5

Guest

Cytuję Guest:
Patrząc na stan zaawansowania budowy choć się na tym nie znam myślę że tam potrzeba jeszcze parę milionów aby to zakończyć

Niezłe oko inżyniera
-1

Guest

Cytuję Guest:
Ja tu czegoś nie rozumiem, po co podejmować uchwałę na 400.000 jak w poprzednim roku była podjęta na 2.100.000 a ta kwota 400.000 zł zgodnie z oświadczeniem Włodkowskiej zawiera się w tych 2.100.000 zł. Ktoś nie wie co mówi lub kłamie.

Raczej nigdy nie zrozumiesz
+10

Guest

Ja tu czegoś nie rozumiem, po co podejmować uchwałę na 400.000 jak w poprzednim roku była podjęta na 2.100.000 a ta kwota 400.000 zł zgodnie z oświadczeniem Włodkowskiej zawiera się w tych 2.100.000 zł. Ktoś nie wie co mówi lub kłamie.
-3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Widać, że most na tunelowej powstał i tutaj nasuwa się pytanie, jak się ma nazwa ulicy do tego nowego mostu? ponieważ jak widać to nie jest tunel a stąd nazwa ulicy Tunelowa!

Czepiacz
Jak w "Ranczu" radny o ul. Sosnowej!!

Z mostem na ogrodowej też się czytelnicy czepiali że gabaryty nie przejadą że za nisko ale nazwę ulicy można jak widać po czytelnikach zmienić tylko jak pójdzie za tym kasa to znowu kto za to zapłaci i tak cały czas polski naród nasz ukochany narzekający.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.