Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Brutalny napad
Policjanci z Pełczyc zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o brutalny napad na jedną z mieszkanek miasta. 76-letnia kobieta została zaatakowana późnym wieczorem w swoim mieszkaniu. Napastnik próbując wymusić na niej wydanie pieniędzy, dusił ją i dźgał nożem. Starsza pani z ranami kłutymi szyi i ranami ciętymi głowy została przewieziona do szpitala w Gorzowie Wlkp.

Mieszkająca samotnie kobieta około godziny 22.00 usłyszała pukanie do drzwi. Nie przeczuwając zagrożenia, wpuściła do domu młodego mężczyznę. Nieznajomy zażądał od niej pieniędzy. Twierdził, że Policja zamknęła jej wnuczka i on musi go wykupić, na co potrzebuje 900 zł. Gdy pokrzywdzona oświadczyła, że nie ma takiej kwoty, napastnik zarzucił jej na głowę szalik i zaczął dusić rękoma i dźgać nożem. Kobieta straciła przytomność i upadła. Nie wiadomo co by się stało, gdyby nie czujność sąsiadki. Usłyszała ona hałas dochodzący z mieszkania ofiary i poszła sprawdzić, co się dzieje. Prawdopodobnie to jej pukanie do drzwi spłoszyło napastnika, który uciekł przez okno.

REKLAMA

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast przybyli na miejsce. Kobieta była cała zakrwawiona, miała podbite oko, siny nos, rany cięte i kłute na szyi oraz głowie. Została przewieziona do szpitala w Gorzowie Wlkp. Jej stan był na tyle poważny, że musiała zostać poddana natychmiastowej operacji. Pokrzywdzona nie potrafiła opisać wyglądu napastnika.

Przeprowadzone przez policjantów intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze oraz operacyjne doprowadziły do wytypowania przypuszczalnego sprawcy. Policjanci zatrzymali 20-letniego Tomasza S., mieszkańca gminy Pełczyce. Mężczyzna początkowo twierdził, że wieczorem został porwany przez 4 mężczyzn, którzy wywieźli go samochodem do lasu i zabrali mu odzież. Policjanci przesłuchali świadków oraz ustalili kolejne fakty.  Zakrwawione ubranie oraz skradzioną kobiecie torebkę policjanci znaleźli na działce należącej do zatrzymanego. Przedmioty te były zakopane w kompostowniku.

Trwają dalsze czynności i ustalenia pod nadzorem Prokuratury  w Choszcznie.

Źródło: szczecin.kwp.gov.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.