Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Memoriał J.Dobaczewskiego
Wczesnym rankiem, gdy jeszcze mgła nie opadła, ulica Leśna jest pusta. Szkoła i stadion są jeszcze uśpione. Nawet ptaki jeszcze nie wstały choć to już pora codziennego pierwszego dzwonka.

 

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/biegi2/1/] cols:=[4]}

Mija kilka godzin. Słychać dobiegające od strony miasta dźwięki muzyki, hałas warczących silników samochodowych i gwar młodzieży. Zbliżają się młodzi sportowcy. Będą się ścigać na leśnych trasach, więc nie może być lepszej patronki niż Królowa Puszczy Barlineckiej, która zadba, aby żadnemu nie stała się krzywda. Każdy z nich może dziś być zwycięzcą i każdy może otrzymać trofeum.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/biegi2/2/] cols:=[4]}

Mali, więksi i najwięksi zawodnicy dzielnie walczą na trasach. Symboliczny olimpijski znicz góruje nad leśnym stadionem. Świecą się w słońcu puchary, błyskają medale... Wielu biegaczy wraca bez nagród, ale przecież przebiegli dystans i dali z siebie wszystko. Jest zadowolenie i satysfakcja, a to jest nie mniej ważne od zwycięstwa. Przecież każdy był dziś bohaterem! Jesienna aura dziś dopisała – piękne słońce jak na zamówienie. Patrzę na młodych ludzi w różnym wieku z wewnętrznym zapałem biegających. Widać tu rękę Pana Janka, który zaszczepił sport jeszcze ich rodzicom.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/biegi2/3/] cols:=[4]}

Cichnie gwar i pustoszeje leśne boisko. Pamięta ono Przełajowe Mistrzostwa Polski i inne imprezy, gdy pod wodzą Pana Janka barlineccy uczniowie świętowali zwycięstwa. Może kiedyś przypomnimy sobie tamte czasy?

REKLAMA

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.