Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)

31 marca na Rynku Miejskim w Barlinku odbył się „Dzień dawcy szpiku”. Przy stoisku DKMS każdy chętny mógł z pomocą wolontariuszek złożyć wniosek i stać się potencjalnym dawcą szpiku. Dawcą szpiku może zostać każdy w przedziale wiekowym miedzy 18 a 55 rokiem życia, nie może ważyć mniej niż 50 kg oraz nie cierpieć na choroby przewlekłe.

Na stoisku można było również wziąć udział w loterii fantowej. Dochód z loterii zostanie przekazany na leczenie 7 letniej mieszkanki naszej gminy - Agatki, która na początku roku nagle zachorowała na białaczkę limfoblastyczną.

REKLAMA

W samo południe z rynku zaczął się przemarsz poparcia dla osób chorych na raka krwi, który poprowadziła Królowa Puszczy Barlineckiej wraz z Boginką Morianą i skrzacikami. Udział w marszu wzięli również strażacy z OSP Barlinek a o bezpieczeństwo uczestników zadbali policjanci.

Gorąco zachęcamy do rejestrowania się w bazie danych DKMS, rejestracja trwa krótko a może uratować komuś życie.

Mati

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież