pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
0 1 1 1 1 1

Za nami kolejny, cykliczny rajd Nordic Walking "W poszukiwaniu wiosny". Już po raz szósty maszerowaliśmy malowniczymi terenami polnymi i leśnymi do Mostkowa. Grupa ok. 50 osób, pasjonatów nordic walking i młodzieży z SP1, autobusem dojechała do Pustaci, aby następnie przejść piękną ponad czterokilometrową trasą wśród pól, łąk i pagórków.

Po drodze mijaliśmy żurawie, które dumnie przechadzały się po polach ogłaszając nadejście wiosny. W trawie wypatrzeć można było pierwsze wiosenne kwiaty. W Podgórzu czekał na nas wóz Ochotniczej Straży Pożarnej z załogą z Mostkowa.

REKLAMA

Tam też spotkaliśmy ok. 50 osobową grupę z tejże miejscowości. Strażacy eskortowali nas bezpiecznie do samej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, gdzie czekało na nas wiele atrakcji i pięknie udekorowane potrawami wielkanocnymi stoły. Na początku spotkania wszyscy zasiedli przy grillu, gdzie serwowano przygotowane kiełbaski. Po krótkim odpoczynku, zgodnie ze staropolską tradycją, udekorowaliśmy gaik na pięknie kwitnącym drzewie. 

Następnie część uczestników zajęła się wykonaniem palm wielkanocnych, z których jedna miała ponad 5 m długości. Grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w rozgrywkach na boisku szkolnym a inni wzięli udział w konkursie przyrodniczym, w wielkanocnych warsztatach plastycznych i konkursach kulinarnych. Wszystkiemu przyświecał cel kultywowania polskich tradycji wielkanocnych.

Po pysznym wielkanocnym obiedzie, Iwona Galbarczyk Dyrektor SP Mostkowo oraz Kasia Mielcarek Pełnomocnik Burmistrza ds. Nordic Walking, wręczyły nagrody i dyplomy, za udział w rozgrywkach. Wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Barlinka.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, przemiłym pracownikom Szkoły Podstawowej, Biblioteki w Mostkowie oraz strażakom z Mostkowa za wspaniałe przyjęcie grupy wędrowców z Barlinka w ten nadchodzący świąteczny czas.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt.

Centrum Informacji Turystycznej

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.