Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (7)

W marcu, zwróciliśmy się do wykonawcy obejścia Barlinka w ciągu DW 151, z kilkoma pytaniami. Zapytaliśmy m.in. o termin budowy kładki łączącej ul. Podwale z ul. Kasprowicza. Wówczas, dowiedzieliśmy się, iż termin ten, planowany jest na koniec kwietnia. Dziś, 16 kwietnia wczesnym rankiem, na miejsce budowy dotarły pierwsze elementy do budowy mostu.

Pod koniec dnia, potężny dźwig podniósł kładkę na wysokość nasypów i została ona usadowiona w odpowiednim miejscu.  Widząc postęp prac, można wnioskować, że termin końca kwietnia zostanie dotrzymany. Prace wykończeniowe na kładce mają być realizowane już w maju.

REKLAMA

Przypomnijmy, nowy most, przecinał będzie drogę pod kątem 75˚ a nie tak jak poprzednio, pod kątem 90˚. Umożliwi to bezpośrednie połączenie chodników dla pieszych po obu stronach. Zaprojektowano kładkę trzyprzęsłową, o środkowym przęśle wiszącym na łukach nośnych. Długość całkowita obiektu to 41,09 m (długość starego mostu 41,47 m) a szerokość 2,983 m (szerokość starego mostu 2,4 m).

Na kładce zaprojektowano nawierzchnię epoksydową gr. 10mm z warstwą antypoślizgową. Dla bezpieczeństwa zamontowane będą balustrady stalowe o wysokości 1,2 m tak aby zabezpieczyć ewentualny ruch rowerzystów. Na początku i końcu kładki wykonane zostanie ogrodzenie. Łuki nośne i konstrukcja pomostu będzie w kolorze ciemnoczerwonym, natomiast balustrady w kolorze szarym.

monikary

 

Foto i video: Czytelnik - dziękujemy :)

barlinek

 

Komentarze

+22

Guest

Jedna z lepszych firm w kraju. Ktoś kto jest odpowiedzialny za tą kładkę musi się znać na robocie. Poleciłbym takiego fachowca z czystym sumieniem.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież