Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)

Zdaje się, że data oddania do użytkowania obejścia Barlinka w ciągu DW 151, nie zostanie przesunięta. Jak zapewnia wykonawca, do którego zwróciliśmy się z tym pytaniem, zakończenie robót planowane jest na koniec czerwca, natomiast odbiór końcowy i przekazanie drogi do użytkowania ma nastąpić w lipcu tego roku.

Kilka dni temu, zakończone zostały prace na kładce łączącej ul. Podwale z ul. Kasprowicza. Pozostaje tylko wykonanie chodników i balustrad oraz malowanie kładki, które zostało zaplanowane na czerwiec.  Niecałe dwa tygodnie temu, rozpoczęło się układanie masy bitumicznej na całym odcinku obejścia. Planowane zakończenie układania warstwy ścieralnej wykonawca wyznaczył na przełom maja i czerwca.

REKLAMA

W chwili obecnej trwają również roboty brukarskie, humusowanie skarp, układanie geokraty na skarpach, roboty odwodnieniowe oraz prace wykończeniowe na obiektach mostowych. Wykonywane są także czynności związane z przekładaniem gazu przy ulicy Tunelowej. Po zakończeniu tego zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia ulicy. Równocześnie trwają prace przy przekładaniu ciepłociągu. Już za kilka dni, planowane jest wykonanie barier energochłonnych oraz oznakowania poziomego i pionowego. 

monikary

Komentarze

+2

Guest

Ja dalej nie wiem po co ta śmieszna obwodnica. Wątpie żeby to pomogło zmniejszyć ruch na drogach Bk bo jak już ktoś wspomniał trzeba przejechać przez połowe miasta i tak. Nie można po prostu było zrobić z tego drogi rowerowej/ jakiejś drogi do spacerowania ? Z tego co widze do tej pory właśnie do tego jest najczęściej używana i może byłaby lepszą opcja :> Pozdawiam też za świetne rozwiązanie z tymi ekranami tylko po jednej stronie .. teraz wszystkie hałasy niosą się w drugą stronę (nadleśnictwo i te rejony) :) na pewno ludzie chcący odpocząć latem na ogrodzie za to podziękują
+7

Guest

To żadne obejście Barlinka, bo przecież samochody zanim wjadą na tę śmieszną średnicówkę, będą musiały przejechać przez pół Barlinka.
Obejście jest wtedy, gdy zaczyna się przed miastem i kończy za miastem.
W tym przypadku samochody będą wpuszczane do miasta. Ta cała inwestycja jest jakaś połowiczna i nie załatwia do końca problemu a kosztuje krocie.
+14

Guest

Kilka pytań podsumowujących:
1. Czy droga będzie oświetlona na całej długości? Jak tak, to kto za to płaci?
2. Czy napewno jest wykonane dobre odwodnienie? I czy gmina to sprawdzi w czasie odbioru, bo reklamacje będzie cieżko uzyskać.
3. Co z górami ziemi, które zostały po budowie?
4. Jak projektanci sobie wyobrażają, skręcającego tira na rondzie przy ul. 31 stycznia?
5. Dlaczego nie poprowadzono drogi w ciągu dawnej lini kolejowej tylko wykonano ścieżkę rowerową. Ten kierunek jest "naturalną" kontynuacją?
6. W związku z pytaniem 5-> Czy będzie kontynuacja drogi w kierunku GW??, bo bez tego to jest pic na wodę, fotomontaż.
7. Czy miasto planuje wykonanie drogi dojazdowej do nowej "średnicówki" od strony Strzelc Kraj?? Tak by w Krzynce tiry jechały przez Prądno, Uklejkę lub Płonno i od strony Pyrmo wjeżdżały na nową trasę?
8. Dlaczego wymyślono kontynuację tego *** przez nową ul. Długą? Na złość mieszkańcom domów??, Sztuczne przecięcie tkanki miejskiej. Z urbanistycznego pkt. widzenia to totalna maskara.
9. Kto będzie odpowiadał za utrzymanie tej drogi? Powiat (który ma w poważaniu drogi w naszej gminie), województwo (które tylko zbiera nasze sukcesy a w zamian daje jakieś resztki ze Szczecina, Koszalina, Polic i Stargadu), czy jak zwykle gmina , bo przecież ktoś to musi sprzątać o kosztach utrzymania wiaduktów nie wspomnę.
10. Dlaczego mając w planach średnicówkę w czasie remontu ul. 31 stycznia nie poszerzono tej drogi?, Dlaczego wysepki są wąskie i tworzą bardzo wąskie gardła dla tirów?
Mam nadzieję, że *** UM odpowie prosto z mostu na nie, a nie będzie to owinięte w taką ilość bibuły, że nie wiadomo będzie, czy burmistrz odpowiada na pytanie czy ***.
+5

Guest

Oddanie odbedzie się na zasadzie:oddajemy w takim stanie jak widać.A reszta to już niezalezna od nikogo.A od wykonawcy wcale.Taki mamy klimat.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież