BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.4 1 1 1 1 1 Ocena 4.40 (5)

29 maja po godz. 13.30 w Barlinku przy ul. Gorzowskiej, ponownie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy LPR w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem został on zadysponowany do osoby z poparzeniami twarzy i ręki. Oprócz śmigłowca zadysponowano także karetkę Pogotowia Ratunkowego oraz Policję.

Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, którzy oprócz zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca, udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej (do momentu przylotu LPR). Śmigłowiec odleciał bez osoby poszkodowanej. Pacjent z poparzeniami drugiego stopnia twarzy oraz ręki, został przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Barlinku.

REKLAMA

Przypomnijmy raz jeszcze, że załoga śmigłowca ląduje jak najbliżej miejsca zdarzenia (na drodze, łące, parkingu itp.) i to pilot z powietrza wybiera bezpieczne miejsce do posadowienia maszyny. Pamiętajmy, że miejsce lądowania śmigłowca nie jest więc przypadkowe a jego załoga ratuje w tym momencie komuś życie. Pozwólmy im pracować, nie przeszkadzajmy w akcji, przeciskając się m.in. samochodem tuż obok helikoptera. Poczekajmy lub wybierzmy inne miejsce przejazdu.

monikary 

 

barlinek

 

barlinek

Foto: Czytelnik - dziękujemy

Komentarze

+1

**** *****

Cytuję Guest:
Lodowisko na cpn Orlen super może będzie lepiej na gazowni trzeba jeszcze dmuchać na zimne żeby większej biedy nie narobić.

Nie mam pojęcia co ma wspólnego "lodowisko" z lądowanie śmigłowca ?
+7

Guest

Załóżmy że wyznaczone lądowisko znajduje się na GT, a wypadek ma miejsce obok Orlenu. "załoga śmigłowca ląduje jak najbliżej miejsca zdarzenia" - czytaj ze zrozumieniem :)
+14

Guest

Człowiek niepokoi się o zdrowie swoje i swojej rodziny więc dajcie mu wypowiedzieć się.
Może radny z GT coś z tym zrobi w końcu a nie dostrzeże problem i uaktywni się dopiero kilka chwil przed kolejnymi wyborami.
+16

Guest

Wyprowadzka nic nie da. Smród jakby palonych opon zawiewa też do miasta. Czy musimy się wszyscy pochorować na raka, żeby ludziom otworzyły się oczy?
-4

Guest

Do Guest2 zamiast wiecznie o to sie żalić zacznij cos robic by tego smrodu nie było. Bo już o tym czytac sie nie da, albo wyprowadż sie z GT do miasta lub obrzeża.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.