BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
1.75 1 1 1 1 1 Ocena 1.75 (4)

Stan powietrza na osiedlu Górny Taras, już od kilku lat jest jednym z tematów, który poruszają nasi Czytelnicy w komentarzach. Skarżą się Państwo na fetor, który nie pozwala otworzyć okna a wieczorami nie można swobodnie oddychać, przez co występują obawy o zdrowie najbliższych.

Na czwartkowej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, do tego właśnie tematu nawiązał przewodniczący RM Mariusz Maciejewski. Mówił m.in., że w ubiegłym roku zachęcał mieszkańców, szczególnie tego rejonu miasta, o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości jeżeli chodzi o zapachy czy wręcz smród i zadymienie.

REKLAMA

Podkreślał, że dzięki działaniom mieszkańców, ich skargom, przeprowadzono kontrole w firmie Hacon. Kontrolę przeprowadził Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny z Myśliborza. Jakie są wyniki badań i co w nich stwierdzono? 

Protokół odczytał przewodniczący Mariusz Maciejewski. W materiale filmowym szczegóły i wynik kontroli (czas od 56 min).

js 

 

 

Komentarze

+4

Guest

Kto pyta tu i tam .......
Taka kontrola co była to o kant d.......rozbić.
Dlaczego nie ma kontroli gdy po GT rozlewa się drapiący w usta i śluzówki dym. Czy nie można ustawić mierników jakości powietrza i to monitorować. Czy aby na pewno filtry działają na kominach zawsze.... ludzie są coraz bardziej myślący i mam nadzieję , że w końcu ktoś kupi drona i wyczeka chwili wypuszczania smrodu i nagra czy aby filtry na kominach znajdują się tam gdzie powinny, a może zostanie ujawniona jakaś inna nieprawidłowość. Dziwi mnie tylko jedno, że w dzisiejszych czasach nie zależy nam na zdrowiu już może nie naszym ale naszych dzieci i pociech. Gra idzie o przyszłe pokolenia.
Pamiętajcie na terenie Hacon niedługo powstaną ogromne piece hutnicze do przetopu i wtedy poczujecie smród.

Guest

Szanowny Panie Przewodniczący Rady Miejskiej, jest pilna bezzwłoczna porzeba instalacji monitoringu powietrza w obwodzie Haconu. Jaki to monitoring tą odpowiedż uzyska Pan w Politechnice Szczecińskiej ZUT w Szczecinie Zakład Metaloznawstwa i Odlewnictwa. Ponadto kontrole powini przeprowadzić fachowcy metalurdzy, zajmujący się ochroną środowiska i tylko podczas emisji trucizny. Powinno też zbadać materiały służące do produkcji żeliwa, które przy temp. 1600 st. c. wytwarzają groźne dla zdrowia ludzkiego trujące gazy. Sanepid raczej nie posiada możliwości oceny prawidłowości procesu wytopu żeliwa a szczególnie WWA, czyli silnie toksycznych trujących gazów, które wrzucane są do środowiska bez jakiejkolwiek filtracji. http://home.agh.edu.pl/~graboska/doc/go_wyklad_10.pdf
15 Lat trwa już trucie szczególnie GT a więc pora poważnie zająć się problemem. Trzeba też pomóc Haconowi zdobyć środki unijne na budowę skutecznej instalacji odsmradzającej proces technologiczny wytopu żeliwa. Trochę chęci i determinacji w tym temacie bo mieszkańcy wszystkiego za Pana i Burmistrza nie załatwią a w końcu i tak trzeba będzie sprawę trucia GT załatwić.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Czemu Przewodniczący ironizuje?
Mało to profesjonalne...

Bo Przewodniczący wie najlepiej co dobre a co złe. Tylko łon ma złote usta i tylko łon może prowadzić trzódkę wśród śniegów, zamieci i innych pożarów. Wiedza i umiejętności oraz jedynie słuszna interpretacja DUCHA prawa, jest stałą, nieustającą zaletą naszego wodza
+9

Guest

Proponuję pracownikom sanepidu codzienne nawiedzanie naszego smrodziarza. Nie muszą wchodzić na teren firmy, smród rozlewa się niczym lawa między drzewami i krzakami. Wystarczy powąchać igliwie aby wiedzieć co nie jest siarką. Każda zapowiedziana, sygnalizowana z siedmiodniowym wyprzedzeniem wizyta kontrolna, jest reżyserowana i układana. Toczy się mała wojenka - kto ? kogo? kiedy? wyprowadzi w pole. Bardzo przykre, że to urząd robi za frajera
+9

Guest

Zapowiadane kontrole jedno a logiczne myślenie to drugie. Nie trzeba wchodzić na teren Balonu aby poczuć smród. Kiedy leją żeliwo, śmierdzi i kropka. Nie siareczka i spalonym metalem a jedynie tzw spalanym plastykiem. Sanepid błysnął i zgasł. Może wystraszył się nie tylko obywatela
+11

Guest

Wystarczy zbadać dronem co wylatuje z komina. Duże miasta mają taki sprzęt. Opłacamy wypożyczkę i delegację dla operatora, przyjeżdżają i biorą próbki.
Warunek, że w tym czasie pracują żeliwiaki.
+21

Guest

Jak pięknie! Obywatele poczuli się zaniepokojeni, Władza ich wysłuchała i (nawet) zarządziła kontrolę. Kontrola (jednodniowa? dwudniowa?) wprawdzie niczego nie wykazała, ale pozostał 'szczególny nadzór'. Władza dziękuje Obywatelom za czujność, Obywatele dziękują za troskę i śpią spokojnie.
A może tak postawić na Górnym Tarasie (Hacon) i Rynku (smog) stacje monitorujące powietrze, z wynikami dostępnymi online dla wszystkich, 24h/dobę? Ale to wymaga wydania kilku złotych z budżetu i nie nie będzie politycznej hucpy...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.