niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1

Żar leje się z nieba. Dla wielu najlepszą ochłodą byłaby kąpiel w jeziorze. Stąd telefoniczne pytania do naszej redakcji: Kiedy plaża oficjalnie otworzy swoje drzwi dla chętnych z korzystania z wodnych kąpieli? Kiedy pojawi się tam ratownik?

Jak nam powiedział prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zbigniew Blezień, w tej chwili na terenie plaży trwają prace przystosowujące ją do zbliżającego się sezonu.

REKLAMA

W dniach 17 - 18 czerwca plaża kontrolowana będzie przez sanepid. Po przeprowadzonych badaniach, które muszą być pozytywne plaża zostanie otwarta. Nastąpi to najprawdopodobniej w poniedziałek 24 czerwca. Wtedy też na plaży będzie ratownik - podkreśla prezes Blezień.

js

Komentarze

+2

Guest

W związku z rozpoczętymi wakacjami mam pytanie do naszych włodarzy, czy plaża miejska jest otwarta i czy ma zapewnioną opiekę ratownika nad plażowiczami i naszymi pociechami?
Będąc na plaży zauważyłem gromadkę dzieci kąpiących się bez żadnego nadzoru. Rozumiem, że większość rodziców jest przekonana o obecności ratownika i spokojnie puszcza swoje pociechy na plażę. Zastanawia mnie również, czy osoba odpowiedzialna za nadzór bezpośredni czyli tzw. osoba zarządzająca plażą (sprzedaż biletów, utrzymanie porządków, grabienie piasku, oznakowanie informacyjne o zakazie kąpieli, odpowiednia flaga na maszcie itp.) nie reaguje na tego typu zachowania i przy cichym przyzwoleniu pozwala naszym pociechom korzystać do woli z wody. Nie zauważyłem również żadnej flagi informującej o zakazie kąpieli spowodowanej brakiem ratownika. Przypominam również ,że zgodnie z art. 37 ust. 1 i 2 prawa wodnego[1], w terminie do dnia 20 maja każdego roku rada gminy ma obowiązek określić sezon kąpielowy obejmujący okres od 1 czerwca do 30 września. W tym samym czasie rada gminy musi także określić wykaz kąpielisk, na terenie gminy lub na polskich obszarach morskich przyległych do danej gminy. Obie uchwały stanowią akty prawa miejscowego. Mam taką nadzieję ,że takowe akty prawa już są.
Proszę o informację , czy wpuszczając ludzi na kąpielisko zdajecie sobie państwo sprawę z odpowiedzialności karnej ciążącej na osobach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ludzi. Według mojej wiedzy kąpielisko miejskie bez nadzoru ratownika powinno być natychmiast zamknięte !
Z poważaniem Rodzic.
+1

Guest

No mam nadzieje ze teraz będzie jakiś porządny bo wcześniej gdy 12 latka się prawie utopiła przy ratowniczce to ta tylko się spojrzała na nią i odwróciła a na szczęście siostra ją uratowała. Masakra jakaś
+13

Guest

Czy możemy się dowiedzieć jaka to kompetentna osoba będzie zarządzała naszą plażą?Nie widziałem żadnego ogłoszenia o nabór i to mnie zaczyna przerażać.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Boże dramat plaża zawsze czynna od 1 czerwca była jakie przystosowanie co za bzdury nic tam nie jest robione poplynac wystarczy rowerkiem wodnym i zobaczyć. Nigdy plaża nie będzie rentowna i tyle płacimy za jej utrzymanie z naszych podatków. Nie wierzymy w jakieś mega budowle nie ma szans . Ale żeby nie otworzyć drzwi w takie upały bez przesady sanepid mógł odebrać plaże dawno. Ciekaw jestem czy będzie to w ogóle kąpielisko wpisane w końcu w rejestr kąpielisk tak jak Janowo


Nie znam się, więc się wypowiem.
+5

Guest

Był gospodarz trzeba było zostawić chłop musiał płacić czynsz,podatki i dbać o tą plaże ze swoich pieniędzy a urząd jako właściciel nic nie robił chore to jakieś a teraz jest pod ich władaniem i dalej nic nie robią ciul z remontami nawet nie otwierają drzwi żeby się wykąpać a gdzie obietnice wyborcze masakra

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież