sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Niebezpieczna droga
Z każdym rokiem przybywa mieszkańców na osiedlu Górny Taras. Wielu z nich musi pokonać stromą ulicę i dziurawy chodnik. Teraz, gdy szybko zapada zmrok, jest tam bardzo niebezpiecznie.

- Od kilku lat czekamy na chodnik przy ul. Kombatantów. Bezpieczny i nadający się do jazdy wózkiem z dzieckiem - mówi - Janina Kowalczyk. - Obietnice, że powstanie bardzo szybko słyszymy już od kilku lat. Niestety, nie są w żaden sposób realizowane.

Może ktoś, kto decyduje o tym, czy chodnik wybudować czy też nie, spróbuje wejść na górę pchając przed sobą wózek z dzieckiem. Jest to niemożliwe - podkreśla pani Janina.

Dlatego zarówno ona, jak i wiele innych kobiet, korzysta z jezdni. A to rodzi duże zagrożenie. Często zdarza się, że jadące szybko samochody hamują w ostatnim momencie przed wózkiem. Przejeżdżają bardzo blisko niego. Nasza rozmówczyni uważa, że sprawą bardzo pilną staje się zrobienie takiego chodnika, po którym spokojnie można będzie wjechać lub zjechać wózkiem. I to zanim dojdzie tam do jakiegoś nieszczęścia.

REKLAMA

Sytuacji na ul. Kombatantów przyglądają się miejscowi stróże prawa.
- Opukać, na całe szczęście na tym odcinku drogi nie doszło jeszcze do żadnej tragedii - mówi aspirant sztabowy Sławomir Roszak. - Wiemy, że z wózkiem inaczej jak po jezdni na osiedle nie da rady wjechać. Stąd, szczególnie po zmroku, muszą tam uważać zarówno piesi jak i kierowcy - podkreśla policjant.

Być może w przyszłym roku sytuacja na ulicy Kombatantów ulegnie zmianie. Zadecydują o tym miejscy rajcy, którzy głosować będą o przyjęciu budżetu na 2009 rok.

- Wpiszemy tę inwestycję do budżetu - zapewnia kierownik referatu inwestycji w barlineckim magistracie, Janusz Zubyk. - Jej koszt przewidujemy na około 250 tysięcy złotych.

W ramach prac powstałby chodnik z prawdziwego zdarzenia, po którym swobodnie będzie można poruszać się z m.in. dziecięcym wózkiem. - Jednak inwestycję tę muszą zaaprobować radni - podkreśla Zubyk.

Źródło: gs24.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież