sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Ruszył sezon letni dla reprezentantki Polski i zawodniczki AZS UMCS Lublin. Na inaugurację Sofia Ennaoui pobiegła w Londynie, na 1500 metrów. Jeżeli spojrzy się na wyniki z biegu w Londynie, to odległe miejsce Sofii może nie zachwycać. Reprezentantka Polski w swoim starcie dobiegła do mety na 12. pozycji. Jednak Ennaoiu ukończyła 1500 metrów z czasem 4:04.06.

Ten czas otworzył jej drzwi na dużą imprezę - będzie mogła pojechać na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na przyszłoroczną imprezę czterolecia minimum kwalifikacyjne w biegu na 1500 metrów było ustalone na 4:04.20, więc już w pierwszym biegu nowego sezonu 24-latka zapewniła sobie udział w Tokio. Wywalczyła tym samym także minimum na tegoroczne mistrzostwa świata.

REKLAMA

- Najszybsze otwarcie sezonu w życiu! Opłaciło się tak zasuwać w końcu w zdrowiu przez ostatnie 4 tygodnie! - napisała w mediach społecznościowych reprezentantka Polski.

Z wyniku swojej podopiecznej nie krył zadowolenia Wojciech Szymaniak, trener Sofii.

- Dzisiaj na DL w Londynie, Sofka uzyskała minimum na IO w Tokio 2020 i MŚ w Doha 2019 na 1500m - 4.04.06 (najszybsze otwarcie sezonu w karierze). Bardzo się cieszę, że po kłopotach zdrowotnych w tak krótkim czasie uzyskała tak dobry wynik. Wierzę, że to będzie rekordowy rok i kolejna bariera zostanie zlamana > 4.00.00. Gratulacje Sofia :) - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Dawid Lis

 

A my z Justyna Święty-Ersetic - Fanpage jesteśmy bardzo zadowolone ze swoich startów na Diamentowej Lidze w Londynie. W...

Opublikowany przez Sofia Ennaoui Sobota, 20 lipca 2019

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.