sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)

Od piątku w Bydgoszczy odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy. W składzie reprezentacji Polski znalazła się także Sofia Ennaoui, która przyczyniła się do triumfu biało-czerwonych.

Podopieczna Wojciecha Szymaniaka pobiegła na 1500 metrów. Przed ostatnim wirażem reprezentantka Polski z Lipian była czwarta. W samej końcówce jednak pobiegła tak, jak lubi i robi to najczęściej. Dobre przyspieszenie pozwoliło zawodniczce AZS UMCS Lublin cieszyć się z triumfu, dzięki czemu dołożyła 12 punktów do dorobku reprezentacji.

REKLAMA

- Cieszę się, że po bardzo ciężkim obozie biegam na tyle szybko, że mogę wygrywać na polskiej ziemi. Mam wrażenie, że po perypetiach zdrowotnych zostało mi tylko serce do walki. Serce, które mi nigdy nie pozwala przegrywać. Nie wyobrażałam sobie, że mogę przegrać na polskiej ziemi - mówiła Ennaoui w wywiadzie dla TVP Sport zaraz po biegu.

Ostatecznie reprezentacja Polski wywalczyła 345 punktów i pewnie zwyciężyła w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Za biało-czerwonymi trwała zacięta walka o miejsca na podium. Drugie miejsce przypadło Niemcom (317,5 pkt.), a najniższy stopień podium wywalczyli reprezentanci Francji (316,5 pkt.).

Dawid Lis

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.