Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Gęsiarka znów na Rynku!

Dzisiaj, 28 października, po prawie dwóch miesiącach symbol Barlinka wrócił na swoje dawne miejsce. Generalnym wykonawcą prac, przy przywracaniu jej do dawnego wyglądy, była szczecińska firma Gotyk.

 

 

Nadzór konserwatorki sprawowała Ewa Palacz, ze Szczecina. Prace konserwatorskie przeprowadzili Miłosz Ciesielski i Paweł Mazur, z firmy Alabaster. – Uzupełniliśmy drobne ubytki w mosiądzu, z którego wykonana jest Gęsiarka – tłumaczy Miłosz Ciesielski. – Dodatkowo go doczyściliśmy i zabezpieczyliśmy przed działaniem czynników atmosferycznych. W trakcie prac od nowa trzeba było odtworzyć trzon, na którym stoi Gęsiarka. – Opiaskowaliśmy także niektóre elementy całej fontanny – podkreśla Ciesielski.

REKLAMA

Po renowacji fontanna wygląda jak nowa!
ZAPRASZAMY NA RYNEK - ODWIEDŹMY GĘSIARECZKĘ

Foto: Jacek Słomka

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież