BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)

Wczoraj, 12 września w godzinach wieczornych, zaniepokojony mieszkaniec Barlinka, zadzwonił na numer alarmowy zgłaszając pożar altanki na działkach położonych w okolicy ul. Szosowej. Na miejsce zadysponowano zarówno strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku jak i policjantów z Komisariatu Policji w Barlinku.

Jak ustalili policjanci, zgłaszany pożar altanki, okazał się wypalaniem odpadów roślinnych na działce. Za spalanie gałęzi, właściciel działki został ukarany mandatem karnym – powiedział nam oficer prasowy KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacek Poleszczuk.

REKLAMA

W okresie jesiennym, porządki na działkach są powszechnym widokiem. Jednak jak pokazuje ten przykład, spalanie suchych liści, gałęzi jest niedozwolone. Zgodnie z art. 30 ust. 1 Ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach, zakazuje się przetwarzania odpadów (w tym w sposób termiczny) poza instalacjami i urządzeniami. Zgodnie z regulaminem uchwalonym przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców, § 68 [Zakazy porządkowe] - Działkowcom i innym osobom przebywającym na terenie ROD zabrania się… pkt. 5 spalania na terenie ROD wszelkich odpadów i resztek roślinnych.

Takie ognisko może powodować nadmierną ilości dymu i uciążliwy zapach, co z pewnością będzie przeszkadzało osobom sąsiadującym z naszą działką.  Ponadto, spalając np. liście i gałęzie,  trujemy środowisko, bowiem do powietrza trafiają m.in. pyły PM 2,5, PM 10.

 

monikary

Foto: OSP Barlinek

 

Komentarze

+10

Guest

W tym roku choroby zaatakowały dęby osłabione zeszłoroczną suszą, świerki i tuje-głównie szmaragdy. Przy drogach schną aleje.
Za kilka lat będziemy się modlić o łyk czystego powietrza, a spalanie czegokolwiek będzie zakazane nawet do ogrzewania. Będziemy mieli wybór: marznąć lub się udusić.
Drzewa w tym roku mocno ucierpiały na skutek - wiele z nich uschło, a jeśli kolejny rok będzie podobny to 30-50% polskich lasów uschnie. Już teraz mało która sadzonka się przyjmuje z powodu braku wody, a trzeba pamietać, że drzewo rosnie kilkadziesiąt lat...
+3

Guest

Cytuję Guest:
Matko i córko, co za średniowiecze- wczoraj zawiozłam gałęzie do PGK-u, bez problemów przyjęto mi tę stertę liści i badyli. Kochani działkowcy, nie trzeba palić, a nawet nie należy tego robić, selektywna zbiórka daje możliwość bezproblemowo pozbyć się gałęzi. Polecam wizytę PGK-u.


nawet trawę po skoszeniu można tam zawieźć, a nie jak mieszkańcy niektórych ulic do lasu lub w pole...
+9

Guest

Matko i córko, co za średniowiecze- wczoraj zawiozłam gałęzie do PGK-u, bez problemów przyjęto mi tę stertę liści i badyli. Kochani działkowcy, nie trzeba palić, a nawet nie należy tego robić, selektywna zbiórka daje możliwość bezproblemowo pozbyć się gałęzi. Polecam wizytę PGK-u.
+31

Guest

HAHA, za palenie gałęzi od razu kary i przepisy, zanieczyszczenie środowiska, a jak nas trują odlewnie i hurtownie, górny taras i koło jeziora, przyszłe składowisko śmieci itp. to władza cicho sza;)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.