Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W dniu 23 września na  Boisku Orlik przy ul. Leśnej odbyła się międzypokoleniowa spartakiada. Impreza łącząca sport, rekreację i wspólną integrację seniorów, młodzież oraz dzieci realizowana z projektu „Seniorzy na Orliki”.

Poza barlineckim Orlikiem w województwie zachodniopomorskim prawo organizacji przez Fundację Orły Sportu, operatora projektu otrzymał Kołobrzeg, a w całej Polsce takich imprez jest zaledwie 32. Podczas ceremonii otwarcia Flagę Olimpijską, oraz Polski wprowadzili wspólnie reprezentanci seniorów oraz dzieci. Zawodnicy wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymnu Olimpijskiego, a zapalenia znicza dokonał Pan Kazimierz Borowski. Znajdujący się na płycie boiska uczestnicy składający się zarówno z seniorów oraz dzieci, utworzyli wielki napis SENIORZY.

REKLAMA

Uczestników przywitał burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, życząc wszystkim dobrej zabawy. Natomiast oficjalnego otwarcia Spartakiady dokonała Pani Maria Mitek prezes Uniwersytety Trzeciego Wieku w Barlinku. Po oficjalnej ceremonii otwarcia przyszedł czas na wspólną zabawę. Oprócz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenia Seniorzy Barlinek udział w spartakiadzie wzięli reprezentacje uczniów z Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek”, uczniowie szkół podstawowych z „jedynki” i „czwórki”, oraz młodzież ze szkoły Radosnej”. Seniorzy mieli okazję pokazać  młodzieży jak bawili się w czasach gdy nie było współczesnej elektroniki. Dzieciaki mogły poznać zasady gry w klasy, poskakać w „dziesiątki” w gumę i skakankę, pokonać tor przeszkód pstrykając w kapsle, postarać się nie skusić w sing,sang,song i zagrać w kółko krzyżyk.

 

barlinek

 

Najwięcej radości sprawiła zabawa polegająca na toczeniu felgi patykiem. Oprócz zabaw naszych dziadków były również współczesne gry plenerowe Mollky oraz Boule, można było stoczyć wojnę w karty oraz układać Jenge. W zabawach zręcznościowych dzieciaki mogły się wykazać trafiając piłeczką do wydmuszki, lotkami do tarczy czy przenieść woreczek na głowie oraz piłeczkę na łyżeczce tak, aby nie spadły na ziemię. Zabawy z elementami piłki nożnej ręcznej i koszykowej, oraz tory przeszkód stworzony z opon i równoważni. Seniorzy oprócz zabaw indywidualnych zmagali się w rywalizacji wyścigów rzędów w kilku konkurencjach mi. Mollky, boule, marsz z pin pongiem na łyżeczce i układanie puzzli.

Po wspólnej zabawie, przyszedł czas na ceremonię wręczenia nagród. Każdy młody uczestnik otrzymał z rąk seniorów medal za uczestnictwo w spartakiadzie oraz dyplom. Seniorom medale wręczał Adam Suska z Fundacji Orły Sportu, oraz organizator spartakiady i animator projektu „Seniorzy na Orliki” w Barlinku Marek Kurzawski. Warto wspomnieć, że Fundacja Orły Sportu wybrała Orlik z Barlinka jako jeden z 3 obiektów w Polsce. Organizowana w Barlinku spartakiada przedstawiona będzie w celu promocji i rozliczenia projektu  w Ministerstwie Sportu i Turystyki, z którego środki na ten projekt pochodzą. oraz przed strategicznym sposobem obiektów Orlik w Polsce ORLEN. Na poziomie lokalnym wsparcie otrzymaliśmy od GBS BANK. Na zakończenie wydarzenia seniorzy udali się na spotkanie integracyjne i wspólny obiad. Zachęcamy do śledzenia strony na Facebook-u # Orlik Barlinek.

 

mk

Foto: Jacek Słomka

Foto: mk 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież