BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Trudna sytuacja barlineckiego szpitala sprawia, że każdy pomysł, który pozwoliłby na prawidłowe funkcjonowanie jego oddziałów jest do rozważenia. O jednym z nich, na sesji Rady Miejskiej mówiła radna Bernarda Lewandowska.

- Wnioskuję o ujęcie w budżecie na 2020 rok kwoty, która pozwoli zakupić gminie Barlinek dwa mieszkania dla lekarzy, którzy podjęliby się pracy w naszym szpitalu. Wszyscy wiemy, jak dramatyczna jest sytuacja z lekarzami w Barlinku. Uważam, że jeżeli lekarze przyjeżdżają tylko na dyżury do Barlinka, to nie są związani z nami i z miejscem pracy. W latach poprzednich były mieszkania, które przekazywane były lekarzom. I ci lekarze zostali u nas już na zawsze. Uważam, że należy się skupić na zapewnieniu lekarzom jakiegoś bonusa promocyjnego w postaci mieszkania.

REKLAMA

Burmistrz Dariusz Zieliński mówił m.in.

- Zastanawiam się, tak na gorąco, czy intencją tego wniosku jest to, aby gmina zakupiła na własność mieszkania i przekazała je lekarzom, którzy w szpitalu podejmą pracę? Informuję, że już za poprzedniego zarządu deklaracja gminy była. Były ogłoszenia z taką informacją, że gmina zapewnia mieszkania. Natomiast, co do mieszkania. Pytanie, jakie mieszkanie, o jakim standardzie, czy wystarczy milion złotych na te dwa mieszkania? Stan deweloperski mamy kupić? Ma być wyposażone? Jest to przyczynek do jakiejś głębszej dyskusji, analizy. Czy faktycznie to jest sposób, żeby pozyskać lekarzy? Zastanawiam się, jak to odnieść do budżetu, bo nigdy w historii gmina czegoś takiego nie robiła. Mamy zasób gminny mieszkań. - Były deklaracje gminy i dlatego wniosek pani radnej nie jest czymś nowym - podkreślał burmistrz D. Zieliński.

js

 

 

Komentarze

+21

Guest

Gdybym był burmistrzem zapytałbym u źródła(czyli osób które już nie pracują w naszym szpitalu)Dlaczego już u nas nie pracują?.Być może faktycznie atmosfera jest tam zgniła a to jest najtrudniejsze do ustalenia bo najlepiej jest zwalić winę na cały system zdrowotny.Więc podam suche fakty w tej całej histerii medialnej jaka obecnie zapanowała w prawie we wszystkich mediach na temat stanu służby zdrowia.Na całą Polskę jest około 950 szpitali i właśnie w 9 tak słownie w dziewięciu :D zamknięto lub zawieszono oddział.W tej niechlubnej liście znajduje się akurat Barlinek.Teraz może o zadłużeniu 2/3 wychodzi na plus a 1/3 jest na minusie.I o czym to świadczy?Dla mnie jest to słabe zarządzanie.I jeszcze może taka ciekawostka na oddziale dziecięcym nie ma aparatu usg .To jest właśnie tak jak są zakupy sprzętu co roku w ramach wciskania go bez względu czy jest bardzo potrzebny czy też nie i czy jest osoba kompetentna do obsługi a później stoi i kurzem obrasta.No ,ale foty włodarzy i personelu przy sprzęcie były, były.
+14

Guest

Cytuję Guest:
Przeceniasz ich. Braki są w całej Polsce.
Proponuje dać ogloszenia za wschodnia granicą.

Oczywiście takie wytłumaczenie ,że wszędzie są braki! To co trzeba siąść na laurach i po problemie! Słabo!
+13

Guest

Cytuję Guest:
Przeceniasz ich. Braki są w całej Polsce.
Proponuje dać ogloszenia za wschodnia granicą.

Tak jak napisałam " do roboty" i nieważne gdzie oby lekarze się chętni znaleźli do pracy w naszym szpitalu!
+19

Guest

Cytuję Guest:
Moim zdaniem atmosfera i mobing ze strony nadzoru medycznego zniechęcił ostatniego mlodego pediatre. Moze czas sie przyjrzeć stylowi zarzadzania zasobami ludzkimi? Kontrola burmistrza na pewno nie zaszkodzi.

Tylko tak jakoś dziwnie nasz Włodarz nic nie zauważa! A może udają ,że nic nie wiedzą!
+30

Guest

Moim zdaniem atmosfera i mobing ze strony nadzoru medycznego zniechęcił ostatniego mlodego pediatre. Moze czas sie przyjrzeć stylowi zarzadzania zasobami ludzkimi? Kontrola burmistrza na pewno nie zaszkodzi.
+19

Guest

I to jest święta prawda.Nie o płace czy brak lekarzy tu chodzi,ale o rządy nie tej osoby co trzeba.Już nie tylko lekarzy brakuje w tym szpitalu,ale i salowych,kucharek itd.Płace pożal się Boże,A roboty kupę!!!
+20

Guest

Polska mentalność pluć jadem! Pani Radna chociaż próbuje jakoś zaradzić ! Ludzie obudzimy się jak przekształcą nasz szpital tylko w staruszkowo- co nie twierdzę , że nie jest potrzebne ale oddziały które są zawieszane także są niezbędne! Oby nie było za późno bo jakoś tak wszystko do tego zmierza!
+16

Guest

Ty może możesz ale czy Twoja rodzina również? Wsadzisz swoje dzieci do psiej budy, bo pracujesz w fajnej atmosferze? Nonsens. Mieszkanie to podstawa.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.