Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

Dzień Działacza Kultury, to jedno z najważniejszych wydarzeń dla twórców, animatorów i działaczy życia kulturalnego. Rok rocznie, Barlinecki Ośrodek Kultury, organizuje w ten dzień koncerty, spotkania, aby podkreślić wyjątkowość i różnorodność działań w Gminie Barlinek na tej właśnie płaszczyźnie. 11 października na sali widowiskowej BOK, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia były Królowa Puszczy Barlineckiej Emanuela Kiełbasa oraz Boginka Moriana Nikola Wiśniak wraz ze Skrzatami z Puszczy Barlineckiej.

REKLAMA

W części oficjalnej uroczystości, wręczono „Pegazy kultury” a także podziękowania za pomoc finansową i wsparcie w organizacji imprez organizowanych przez Barlinecki Ośrodek Kultury.

„Pegazy kultury” 2019 otrzymali:

- Ewa Dzierbunowicz, Stanisław Rewers, Grzegorz Przybylski za książkę „Śladami Pionierów Barlinka”
- Andrzej Mrowiński za książkę „Barlineckie kamienie pamięci”
- Małgorzata Iwona Żytkowiak za książkę „Zamknij oczy”
- Paweł Kopala za Euforię Dźwięku
- Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku za liczne inicjatywy na rzecz seniorów
- Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic za aktywną działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz podtrzymywanie pamięci o jeńcach obozu Oflag II C Woldenberg
- Katarzyna Mielcarek za działania promocyjne na rzecz Barlinka

Podziękowania za wsparcie finansowe i osobiste zaangażowanie w barlinecką kulturę otrzymali:

- Gmina Barlinek, którą reprezentowali Edyta Włodkowska, Janusz Mickiewicz za projekt renowacji murów i wybudowanie punktu widokowego na terenie BOK
- Jadwiga Szymczak, Urszula Rutkowska GBS Bank mecenas barlineckiej kultury za wielokrotne wsparcie imprez i liczne ich współorganizowanie
- HaCon, Gospodarczy Bank Spółdzielczy, Gaspol, Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Barlineckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne „Płonia” Sp. z o.o., Echo Internet i telewizja, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta” S.A., Poradnia Dietetyczna Smak Zdrowia Patrycja Krynicka, Fabryka Piękna Barlinek Agnieszka Krynicka, B.fT okna i drzwi Bartłomiej Karaszewski, Skotrans, Walbart, Macon, Gabinety na Staromiejskiej Klaudia Mączka – Kołosowska, Osiedle pod Jabłonią, LuCar Partner, Zakład transportowo – usługowy Paweł Kowalewski, Maral, eFKa, Borne Furniture, Libra Jan Liśkiewicz, Optyline, Feel Good Cafe, Joanna Sucha, Tomasz Gapski, Jarosław Górczewski, Łukasz Stefański, Tomasz Myślicki za wsparcie Letnich Wieczorów Filmowych i Dni Barlinka

Podziękowana za wsparcie działań Muzeum Regionalnego w Barlinku otrzymali:

- Błażej Skaziński, Stowarzyszenie Miłośników Kresów Wschodnich, Bożena Rudnicka, Marzena Olszewska

Podziękowania za wsparcie działań Biblioteki Publicznej otrzymali:

- Jolanta Karasińska, Justyna Stawicka, Urszula Piotrowicz, Izabela Leszczyńska, Krzysztof Komorowski, Monika Jabłońska

W części artystycznej wystąpiliFabryka Tańca Barlinek, Feeling Dance Group i Artur Gotz w repertuarze m.in. Kabaretu Starszych Panów. Spotkanie zakończono rozmowami przy kawie i słodkim poczęstunku, przygotowanym przez pracowników Barlineckiego Ośrodka Kultury.

Organizatorami uroczystości, którą poprowadziła Anna Adamiok byli – Burmistrz Barlinka, Gospodarczy Bank Spółdzielczy oraz Barlinecki Ośrodek Kultury.

 

monikary

Foto: Mati

Komentarze

+39

JoannaR

Podziękowania za wsparcie finansowe i osobiste zaangażowanie w barlinecką kulturę otrzymali:

- Edyta Włodkowska, Janusz Mickiewicz za projekt renowacji murów i wybudowanie punktu widokowego na terenie BOK. I to się nazywa prywatna inicjatywa. Z własnych pieniędzy, robiąc projekt po nocach wybudowali punkt widokowy. Czy tutaj coś, komuś się nie pomieszało? W jakim my świecie żyjemy?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież