Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
3.75 1 1 1 1 1 Ocena 3.75 (4)
barlinek

W dniu dzisiejszym, 22 października br., nasza redakcja odebrała kilka telefonów od zdenerwowanych rodziców dzieci uczęszczających do barlineckich Szkół Podstawowych. Powód? Podobno w pobliżu szkół pojawiła się osoba, która robi dzieciom zdjęcia, zaczepia je, proponuje zawiezienie do domu.

Ostrzeżenia przed czymś takim pojawiły się nawet w internecie. Tam też pada słowo - pedofil. Rozmówcy prosili nas o nagłośnienie problemu, aby ostrzec rodziców i dzieci.

REKLAMA

O sprawę zapytaliśmy oficera prasowego KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacka Poleszczuka. Czy takie zdarzenia miały miejsce w ostatnim czasie w Barlinku? Jak nam powiedział, istotnie Policja dostała dwa zgłoszenia w tej sprawie, po sprawdzeniu okazało się, że oba nie mają potwierdzenia w faktach. Jak ustalono, nikt nikogo nie zaczepiał. Jednak, jak podkreśla lepiej dmuchać na zimne, dlatego policjanci w swoich codziennych zadaniach mają wpisane patrolowanie terenu przy szkołach. Poza tym Policja apeluje, aby każdy podejrzany przypadek zgłaszać na numer alarmowy 112. Patrol pojawi się natychmiast na miejscu i sprawę zbada.

js

 

 

Komentarze

+1

Guest

Gdybyś był ogarnięty to byś wiedział że kontrole pollicji ( pomiar prędkości) nie może być przy szkole gdyz stoi tam nadajnik i w takich miejscach kontrola jest zabroniona !!!
Kontrolują trochę dalej !
Więc zanim zaczniesz pisać bzdury to zasięgnij trochę informacj
+6

Guest

Ja widziałam Policję kilka razy w okolicach Szkoły. Zresztą byłam kontrolowana. Na szczęście wszystko było w porządku. Z tego wynika, że Policja w Mostkowie się pojawia.
+6

Guest

Barlinek24 juz komentarz sie pojawia więc ok. Napisalam komentarz do waszego artykułu nie po to aby wytykac komukolwiek błędy lub zarzucac zqniedbania- nie oczekuje od nikogo aprobaty. Od szkoly oczekuje edukacji dziecka nic poza bo z reszta swietnie radze sobie sama. Komentarz jest jedynie efektem stwierdzenia ZE NIKT NIKOGO NIE ZACZEPIAL i sytuacja taka NIE MIALA MIEJSCA otóż blad bo sytuacja miala miejsce i to nie 22 października a jakiś miesiac wczesniej pod SP1 w naszym przypadku. Nie naleze do paranoicznych matek wariatek i prosze nie podnosic mi cisnienia ze moze np syn mogl zagrożenie wyczuc np nieslusznie,bo nie byl sam w tej sytuacji i odczucia innych dzieci byly podobne. Nikt nie uzyl okreslenia "pedofil"! Napisalam post na swoim fb z prisba do rodziców aby zwrocili uwage na taka osobę, ponieważ nie znam zamiarow ani nie zgadzam się aby obcy człowiek wzbudzajacy niepokoj lagodnie ujmujac robil mojemu dziecku zdjęcia z auta. Takze jesli chcecie ocenuac i komentowac to najpierw prosze poznac prawde. Pozdrawiam
+6

Guest

Szkoda, ze strona Barlinek24.pl usuwa moj komentarz:
Śmieszne! Po jakim zbadaniu? Jestem rodzicem, ktory jako pierwszy zadzwonil na numer 112 mimo iz dziecko swoje pierwsze kroki skierowalo do doroslych w szkole. BA! NIKT ze szkoly nie zadzwonil do mnie jako rodzica, puszczajac dziecko same do domu. Dopiero po telefonie z prywatnego aparatu syna, sama zdecydowałam o podjeciu dalszych kroków. Dzialania szkoly i policji? Patrol po dluzszym czasie wysłany pod szkołę i stwierdzenie, ze juz nikogo nie ma! No raczej, skoro podejrzany osobnik mogl spokojnie odjechać po tak dlugim upływie czasu. Kiedy nie odpuszczajac tematu pojechalam na komisariat , policjant poinformował mnie, ze tak naprawdę nic nie moga zrobic, jedynie wylegitymowac podejrzanego, gdyby go oczywiście zastali... Zaslaniajac sie Rodo oraz ograniczona mozliwoscia postawienia jakichkolwiek zarzutow jesli nic sie nie stało... Nikt nie napisal zadnej notatki, nie wysłuchał dzieci wiec o jakich ustaleniach mowa tak niesmialo zapytam? Oczywiście można uspokoic rodziców ze nie ma potwierdzenia w faktach, ale kto te fakty poznal, bo ja jako matka chcę byc również uspokojona nie muszac bac sie o bezpieczeństwo dziecka! RODZICE SAMI PILNUJCIE DZIECI! ZWRACAJCIE UWAGE NA OBCYCH POD SZKOŁĄ, MIEJCIE KONTAKT Z DZIEĆMI, NIKT ZA WAS TEGO NIE ZROBI!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież