Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
barlinek

W dniach 14-16 października 2019, odbył się polsko-niemiecki projekt pt. „Polsko-niemieckie spotkanie z przyrodą”. Grupę polską reprezentowały członkinie barlineckiego Klubu Seniora „Złota strzecha”, natomiast grupa niemiecka, to seniorki z Görlitz.

Dla części uczestniczek była to okazja do wspomnień, bowiem panie znają się już poprzednich spotkań w Barlinku. Październikowy projekt, to dni różnorodnych warsztatów, na których każda z uczestniczek znalazła coś co ją zainteresowało.

Tematem przewodnim był las i jego flora, dlatego nasze warsztaty w większości związane były z drewnem, jego pochodnymi oraz z roślinnością leśną. Uczestnicy spotkania pod okiem prowadzącego wykonywali Pegaza z odpadów drewna, który umieszczony został na terenie zielonym BOK. Inne zajęcia polegały na wykonywaniu dekoracji z makulatury. Najwięcej zaangażowania i emocji sprawiły uczestnikom warsztay robienia lasu w słoiku. Panie wykonywały piękne słoje z roślinami i runem leśnym.

REKLAMA

Podczas naszych projektów staramy się organizować warsztaty ceramiczne, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczki tym razem wykonywały prace związane z tematem przewodnim, czyli lasem i ulepiły m.in. ceramiczne grzybki. Wspólne warsztaty kulinarne, to kolejne zajęcia które wywołały wiele pozytywnych emocji i przeżyć. Panie z Niemiec pokazywały paniom z Polski tradycyjne danie niemieckie, a Polki pokazywały jak lepią pierogi. Były to warsztaty, które najbardziej zintegrowały nasze uczestniczki, bowiem wymieniały się swoimi doświadczeniami. Najsmaczniejszym elementem była konsumpcja, ponieważ wszystko co zostało tego dnia przygotowane, zostało podane do stołu.

Cały projekt przebiegał w miłej atmosferze. Z uwagi na to, że większość uczestniczek już miała okazję się poznać, integracja przebiegała pomyślnie. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby był czas na wspólne rozmowy, spacer a nawet wizytę w Muzeum Regionalnym oraz na drobne zakupy. Panie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie a my jako organizatorzy postaramy się ich nie zawieść.

Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia- Polska w Euroregionie Pomerania)”.

BOK

barlinek

Komentarze

Guest

polsko-niemieckie spotkanie z przyrodą jakie odbyło się w październiku służy integracji obu społeczności
uczestnikom życzę kolejnych udanych spotkań
WAZ19

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież