sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4.75 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (4)
barlinek

02 listopada przed godz. 13.00, na 120 km DW 151, doszło do zdarzenia drogowego. Pomiędzy Barlinkiem a Łubianką (na niechlubnym już zakręcie), kierujący samochodem osobowy BMW, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, po czym dachował. Auto zatrzymało się w rowie.

Samochodem podróżowały cztery osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach. Jak poinformował nas oficer prasowy KPP w Myśliborzu asp. sztab.Jacek Poleszczuk, w zdarzeniu ranna została jedna osoba. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala na obserwację. Kierujący BMW został sprawdzony przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanych powietrzu. Był trzeźwy.

REKLAMA

Na miejscu zdarzenia, oprócz Policji, pracowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Myśliborzu i Pogotowie Ratunkowe. Na czas działań służb ratowniczych, droga była zablokowana. 

Oficer prasowy KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacek Poleszczuk, zwrócił się również z apelem do naszych Czytelników, aby teraz, w okresie jesienno - zimowym, zachować szczególną ostrożność na drogach. Pomimo dodatnich temperatur, ta w nocy potrafi spaść już poniżej zera. Deszcz i liście na drodze są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Za kierownicą należy myśleć, nie szarżować i przede wszystkim umieć ocenić zagrożenia. Wolniej znaczy bezpieczniej. Piesi powinni pamiętać o odblaskach.

Mati

 

Foto: OSP Barlinek

barlinek

barlinek