Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.5454545454545 1 1 1 1 1 Ocena 3.55 (11)

15 listopada w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbyła się wystawa zorganizowana z okazji 40-lecia pracy twórczej Krzysztofa Kłosowicza. Jubileusz swą obecnością zaszczycili goście nie tylko z Barlinka ale również Poznania, Gorzowa czy też Szczecina.

Zacny Jubilat otrzymał mnóstwo gratulacji m.in. z rąk wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza, wójta gminy Przelewice Mieczysława Mularczyka, Dyrektor BOK Brygidy Liśkiewicz, Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego i Przewodniczącego RM Mariusza Maciejewskiego. Odczytano także list gratulacyjny z Wielkopolskiego Związku Artystów Polskich, który Krzysztofowi Kłosowiczowi przekazały organizatorki wystawy – Monika Przybylska i Wiesława Skierska. Jak mówi sam autor prac, w swoim życiu namalował ponad dwa tysiące obrazów i nie ma możliwości prezentacji wszystkich, więc specjalnie na ten dzień, przygotowano prezentację multimedialną, którą każdy mógł obejrzeć. Zgromadzeni na wernisażu Goście, mieli okazje oglądać obrazy, które znajdują się w prywatnych kolekcjach mieszkańców Barlinka a także kilka najnowszych, które artysta wystawił na sprzedaż. W części artystycznej wystąpiła Anna Dębicka i zespół Romani Dance z Gorzowa Wlkp.

REKLAMA

Krzysztof Kłosowicz - uczeń Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, ognisko plastyczne przy PLSP, prywatne lekcje u art. plast. Jana Szkaradka. Pochodzi z rodziny artystycznej.  Poznał wiele znanych osób z kręgu muzyki, teatru, filmu i sztuk plastycznych, które pomogły mu ukierunkować dalsze zainteresowania. Pracował jako plastyk-grafik-dekorator w kilku bydgoskich firmach. Założył dwie własne firmy reklamowe, w których zajmował się usługami graficznymi i projektowaniem reklam dla zleceniodawców. Jednocześnie malował obrazy, brał udział w wystawach i konkursach gdzie otrzymywał dyplomy i nagrody. Interesuje się sztuką, architekturą, turystyką, archeologią, fotografią, grafiką komputerową, muzyką. Bardzo lubi podróżować. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. W kilku kościołach, zakładach pracy i galeriach.

W 2006 roku przyjechał do Barlinka zmieniając wszystko w swoim życiu. Odkrył „Nową ziemię”. Zakochał się w mieście - postanowił tu zostać. Poznaje historię i kulturę miasta i regionu, podziwia krajobrazy, fotografuje piękno Barlinka i okolic. Od czasu przyjazdu zbiera fotografie i materiały opisowe dotyczące starego i współczesnego Barlinka. W efekcie rozpoczął prace nad uwiecznianiem miasta i tychże okolic na płótnach. Często wystawia swoje prace na kiermaszach regionalnych, przy okazji różnego rodzaju świąt i uroczystości w Barlinku, miastach i miasteczkach województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolski oraz targach i pokazach sztuki za granicą. Bierze czynny udział w wystawach, plenerach oraz imprezach związanych ze sztuką w kraju i za granicą. Prowadzi wtorkowe zajęcia plastyczne z grupą pasjonatów malarstwa "W Kręgu Sztuki", którą założył w listopadzie 2011 roku.

Na Inauguracji Roku Kulturalnego, która odbyła się 11 października 2013r. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, otrzymał podziękowania dla całej grupy "W Kręgu Sztuki" za wkład w rozwój barlineckiej kultury w roku 2012/2013. Podziękowania złożył Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz oraz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz. 9 listopada 2016r. z okazji 5 rocznicy powstania grupy, otrzymał List Gratulacyjny od Burmistrza i Rady Miasta Barlinka. Na Podsumowaniu Sezonu Turystycznego 2016, 9 lutego 2017r. artysta otrzymał wyróżnienie za promocję Miasta poprzez udział grupy "W Kręgu Sztuki" w wielu prezentacjach, wystawach artystycznych i stoiskach targowych atrakcji Barlinka w 2016 roku. 12 października 2018r. otrzymał "Pegaza Kultury" za wkład w rozwój kultury barlineckiej grupy „W Kręgu Sztuki”. Na Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019 w Krzyżu 18 listopada 2018r. otrzymał statuetkę „Przyjaciel Krzyskiej Kultury”. Na Zjeździe Związku Artystów Plastyków 16 marca 2019r. w Grodzisku Wlkp., otrzymał Dyplom Gratulacyjny ZAP na 40-lecie twórczości artystycznej oraz Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla Związku Artystów Plastyków oraz działalność kulturalną i społeczną. Członek Związku Artystów Plastyków w Poznaniu.

monikary

Foto: Mati