Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W piątek 8 listopada o godz. 11:11 nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się na wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”. W tym samym czasie do śpiewania najważniejszej polskiej pieśni przystąpiło miliony Polaków.

"Niepodległa do hymnu!" była pierwszą częścią obchodów zorganizowanych przez naszą społeczność szkolną z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

We wtorek 12 listopada wszyscy w strojach galowych, z akcentami barw narodowych, spotkaliśmy się na uroczystym apelu ”Kocham Wolność”. Część artystyczną rozpoczęły dzieci z klasy I tańcem z flagami, przy dźwiękach pieśni „Niepodległość”. Następnie uczniowie starszych klas przypomnieli nam trudny dla naszego kraju czas - 123 lat niewoli narodu polskiego oraz jego dążenia do odzyskania upragnionej niepodległości.

REKLAMA

W czasie spotkania nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Promyczki”. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, który w ciepłych słowach przywołał wspomnienia zapisane na kartach historii naszej Ojczyzny.

 

 

Po apelu Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk zaprosiła wszystkich obecnych na wspólny Marsz Niepodległościowy ulicami Mostkowa.

„Wolność kocham i rozumiem...”

SP Mostkowo

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież