pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
0 1 1 1 1 1

W piątek 8 listopada o godz. 11:11 nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się na wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”. W tym samym czasie do śpiewania najważniejszej polskiej pieśni przystąpiło miliony Polaków.

"Niepodległa do hymnu!" była pierwszą częścią obchodów zorganizowanych przez naszą społeczność szkolną z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

We wtorek 12 listopada wszyscy w strojach galowych, z akcentami barw narodowych, spotkaliśmy się na uroczystym apelu ”Kocham Wolność”. Część artystyczną rozpoczęły dzieci z klasy I tańcem z flagami, przy dźwiękach pieśni „Niepodległość”. Następnie uczniowie starszych klas przypomnieli nam trudny dla naszego kraju czas - 123 lat niewoli narodu polskiego oraz jego dążenia do odzyskania upragnionej niepodległości.

REKLAMA

W czasie spotkania nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Promyczki”. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, który w ciepłych słowach przywołał wspomnienia zapisane na kartach historii naszej Ojczyzny.

 

 

Po apelu Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk zaprosiła wszystkich obecnych na wspólny Marsz Niepodległościowy ulicami Mostkowa.

„Wolność kocham i rozumiem...”

SP Mostkowo

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.