BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1

Nadchodzą duże zmiany w obsłudze klientów służby zdrowia. Pierwszą jaskółką były obowiązujące już od 1 grudnia 2018 roku e-zwolnienia lekarskie. Kolejny krok to e-recepty (recepty elektroniczne), które nieodwołalnie zastąpią dokumenty papierowe już 8 stycznia 2020 roku, a za kolejny rok prawdopodobnie będziemy już dysponowali platformą obsługującą e-skierowania (skierowania na badania, do placówek leczniczych, do lekarzy specjalistów itp.)

Już dziś każdy pacjent może skorzystać z Portalu Pacjenta w internecie – stronę znajdziemy pod adresem pacjent.gov.pl. Za jej pośrednictwem możecie się Państwo zalogować do swojego Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Internetowe Konto Pacjenta stanowi pierwszy krok do zapewnienia nieograniczonego dostępu pacjentom do informacji o udzielonych świadczeniach zdrowotnych czy planowanych wizytach. 

REKLAMA

Dzięki tej platformie internetowej, każdy pacjent na bieżąco ma dostęp do informacji o lekach zleconych w ramach wizyty lekarskiej (wraz ze szczegółowymi informacjami o samym leku), a także o łącznej wysokości refundacji jaką został objęty. Ponadto, dzięki funkcji „Pełnomocnicy” pacjent może upoważnić dowolną osobę do dostępu do informacji o swoim stanie zdrowia oraz dokumentacji zgromadzonej na IKP.

 

 

Bardzo wygodną funkcją, którą można uruchomić po zalogowaniu się na stronie pacent.gov.pl jest przesyłanie e-recept na własny telefon w postaci SMS-a oraz na adres e-mail poczty elektronicznej.

Warunkiem dostępu do IKP jest posiadanie elektronicznego podpisu – tak zwanego Profilu Zaufanego, który można uzyskać na kilka sposobów:

  • wypełnić wniosek na stronie pz.gov.pl i potwierdzić go w ciągu 14 dni w ZUS lub Urzędzie Skarbowym
  • zalogować się na stronie pz.gov.pl za pomocą banku, e-dowodu lub innego dostawcy

 

Szpital Barlinek 

 

barlinek