BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Po raz kolejny radni Rady Powiatu myśliborskiego przekazali pieniądze dla szpitali w Barlinku i Dębnie. Wszystko po to, aby mogły spłacić najbardziej wymagane wierzytelności. Zanim do glosowania doszło odbyła się w tym temacie dyskusja.

Radny Józef Faliński chciał wiedzieć, na jaki cel szpital w Dębnie potrzebuje 900 tys. zł? Pytał, czy udzielona Barlinkowi pożyczka będzie mogła w przyszłości być zaliczona w poczet przejęcia większych udziałów w szpitalu barlineckim przez powiat?

REKLAMA

Radny Arkadiusz Mazepa mówiąc o długach szpitala w Dębnie wskazywał, że jest to kwota praktycznie do natychmiastowej spłaty, bowiem szpital ma wystawiony nakaz zapłaty. Wskazywał na rosnące odsetki i zaległości m.in. u dostawców czy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pytał, czy nie warto zastanowić się i nie spłacić wszystkich długów szpitala w Dębnie, tym bardziej, że pieniądze na to są na koncie starostwa. 

Starosta myśliborski Andrzej Potyra mówił z kolei o prośbie prezesa barlineckiej placówki i o konieczności spłat zadłużenia szpitala dębnowskiego. Mimo, że szpital w Dębnie wnioskował o 900 tys. zł., a szpital w Barlinku o 400 tys., postanowiono proporcjonalnie do udziałów powiatu w obu spółkach przekazać szpitalowi w Dębnie 651 tys. zł, a Barlinkowi, w formie pożyczki 300 tys. zł.

W trakcie dyskusji mówiono o sytuacji służby zdrowia w całej Polsce. O jej problemach i bolączkach. Podkreślano, że długi szpitali powiatowych, bez pomocy państwa będą rosnąć. Powiaty i gminy same sobie z tym problemem nie poradzą.

js

 

Komentarze

Guest

W przypadku kiedy dobry lekarz jest dyrektorem szpitala to ten szpital musi zbankrutować! Nie ma możliwości dobrze leczyć za pieniądze którymi dysponują szpitale. A lekarz związany przysięga Hipokratesa nie na prawa oszczędzać na pacjentach , jak to robią ekonomiści!
+7

Guest

Skoro Gmina przejęła szpital to teraz niech wszystkie pieniądze pakuje w szpital a nie w place zabaw i świetlice. Wstyd, żeby szpital ledwo zipał podczas, gdy kasa kierowana jest na zbytki. Dzieciom bardziej potrzebny jest oddział pediatryczny niż huśtawka!
-2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Dyrektorem powinien być dobry ekonomista. Zarządzania nie można mieszać z leczeniem. Świetny lekarz może okazać się marnym dyrektorem.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest przykładem dobrego lekarza i dobrego ekonomisty.

Teraz to żeś chląpnął :lol: :lol: :lol: Pan profesor narobił niezłych długów w Szczecinie w szpitalu.
-1

Guest

Wcale tak nie jest. Z tego, co podaje prasa, pan Grodzki został odwołany z funkcji dyrektora szpitala, ponieważ doprowadził szpital do bankructwa.
-1

Guest

Cytuję Guest:
Dyrektorem powinien być dobry ekonomista. Zarządzania nie można mieszać z leczeniem. Świetny lekarz może okazać się marnym dyrektorem.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest przykładem dobrego lekarza i dobrego ekonomisty.
+17

Guest

Dyrektorem powinien być dobry ekonomista. Zarządzania nie można mieszać z leczeniem. Świetny lekarz może okazać się marnym dyrektorem.
+7

Guest

Czyli Gmina ma te brakujące 50% żywej gotówki?
A jakim wynikiem zamyka się budżet tegoroczny i jakim wynikiem planuje się zamknięcie budżetu przyszłorocznego? Nie ma deficytu?
Z tymi świetlicami to chyba nie do końca napisałeś prawdę. Słyszałem, że tylko jedna świetlica załapała się na dofinansowanie z UE.
-6

Guest

Gorzowską buduje województwo, a ścieżki, figurki, stragany, samochód strażacki, świetlice, ekonomiki, stadion itd. są dofinansowane z UE nie na kredyt, średnio 50-60%
+8

Guest

Nic w tym dziwnego! Szpital w Dębnie jest własnością Starostwa a Szpital w Barlinku jest własnością Gminy Barlinek , która sama sobie "strzeliła w kolano" przyjmując go w prezencie od Starostwa! Dębno dużo bogatsze (gaz) i tak naiwne nie było. A teraz gorzkie żale? :lol:

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.