Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Oczekiwanie na Święta  Bożego Narodzenia to magiczny, radosny czas. Już od wielu lat, w grudniowe popołudnie zapraszamy do naszej szkoły rodziców, mieszkańców Mostkowa i okolicy, na Jasełka i Spotkanie Wigilijne, aby w  tym wyjątkowym czasie oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus, móc wspólnie odszukać świąteczny nastrój i rozbudzić magię tych niezwykłych świąt.

Środowiskowe Spotkanie Wigilijne pod hasłem „Nasze Betlejem” odbyło się 13 grudnia. W tym roku gospodarzami spotkania byli: Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk oraz Sołtys wsi Mostkowo Pan Roman Wilk. Jasełka przepięknie przedstawiły dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych pod opieką Pań: Anny Zajkowskiej, Pauliny Dwojewskiej, Rozalii Urbanowskiej, Katarzyny Janic i Anny Resiak. Spotkaniu towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III, pod kierunkiem Pana Andrzeja Galbarczyka. Przybyłym na wigilijną uroczystość gościom czas minął w świątecznej, podniosłej atmosferze, w którą wprowadził wszystkich występ przedszkolaków oraz koncert kolęd wykonanych przez szkolny zespół „Promyczki” i Zespół Śpiewaczy „SONATA” z Mostkowa.

REKLAMA

Po części artystycznej przyszła pora na życzenia świąteczne i noworoczne. Swoje życzenia tłumnie zgromadzonym gościom złożyli: Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk, Sołtys Sołectwa Mostkowo Pan Roman Wilk  oraz Radny Rady Miejskiej Pan Jacek Poleszczuk. Proboszcz parafii p.w. św. Antoniego z Padwy ks. Andrzej Grabowski odprawił krótkie bożonarodzeniowe nabożeństwo, po którym wszyscy odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego posiłku.

 

 

Po spotkaniu każdy z obecnych mógł zakupić stroiki i dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów, rodziców  i nauczycieli naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. 

SP Mostkowo

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież