pldaenfrdeuk

 piątek 23 lipca 2021r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
0 1 1 1 1 1

Oczekiwanie na Święta  Bożego Narodzenia to magiczny, radosny czas. Już od wielu lat, w grudniowe popołudnie zapraszamy do naszej szkoły rodziców, mieszkańców Mostkowa i okolicy, na Jasełka i Spotkanie Wigilijne, aby w  tym wyjątkowym czasie oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus, móc wspólnie odszukać świąteczny nastrój i rozbudzić magię tych niezwykłych świąt.

Środowiskowe Spotkanie Wigilijne pod hasłem „Nasze Betlejem” odbyło się 13 grudnia. W tym roku gospodarzami spotkania byli: Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk oraz Sołtys wsi Mostkowo Pan Roman Wilk. Jasełka przepięknie przedstawiły dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych pod opieką Pań: Anny Zajkowskiej, Pauliny Dwojewskiej, Rozalii Urbanowskiej, Katarzyny Janic i Anny Resiak. Spotkaniu towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III, pod kierunkiem Pana Andrzeja Galbarczyka. Przybyłym na wigilijną uroczystość gościom czas minął w świątecznej, podniosłej atmosferze, w którą wprowadził wszystkich występ przedszkolaków oraz koncert kolęd wykonanych przez szkolny zespół „Promyczki” i Zespół Śpiewaczy „SONATA” z Mostkowa.

REKLAMA

Po części artystycznej przyszła pora na życzenia świąteczne i noworoczne. Swoje życzenia tłumnie zgromadzonym gościom złożyli: Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk, Sołtys Sołectwa Mostkowo Pan Roman Wilk  oraz Radny Rady Miejskiej Pan Jacek Poleszczuk. Proboszcz parafii p.w. św. Antoniego z Padwy ks. Andrzej Grabowski odprawił krótkie bożonarodzeniowe nabożeństwo, po którym wszyscy odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego posiłku.

 

 

Po spotkaniu każdy z obecnych mógł zakupić stroiki i dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów, rodziców  i nauczycieli naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. 

SP Mostkowo

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.