pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
3.7692307692308 1 1 1 1 1 Ocena 3.77 (13)

Na początku stycznia, przedstawiciele barlineckich organizacji społecznych oraz Muzeum Regionalnego, spotkali się w byłych już Zakładach Urządzeń Okrętowych „Bomet”, aby porozmawiać o pamiątkach związanych z firmą. Z nowym właścicielem rozmawiali m.in. Stanisław Rewers, Teresa Czerwińska oraz Wacław Danowski – byli pracownicy ZUO „Bomet”.

Na spotkaniu ustalono, że wszystkie pamiątki, na czas znalezienia innego rozwiązania (pod uwagę brane jest m.in. przeniesienie ich w przyszłości do muzeum), zostaną zdeponowane w jednym z pomieszczeń zakładów. Nie zostaną one wyrzucone, zniszczone czy też sprzedane. Takie jest zapewnienie nowego właściciela, który zdaje sobie sprawę o wartości tych historycznych przedmiotów i dokumentów.

REKLAMA

Po krótkiej rozmowie, wszyscy obecni na spotkaniu, wybrali się na ostatni już spacer po halach zakładowych. Z łezką w oku wspominali o swojej pracy, na jakiej maszynie kto pracował, o czym rozmawiano na stołówce.

Dla uczczenia tego niegdyś najważniejszego w Barlinku zakładu oraz jego wieloletniego dyrektora, 24 stycznia o godz. 17.00 przed salą widowiskową BOK, odsłonięte zostanie popiersie Bronisława Bagińskiego. W tym samym czasie, we foyer sali widowiskowej, odbędzie się mała wystawa pamiątek, przygotowana przez Muzeum Regionalne.

monikary

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.