sobota 20 lipca 2024r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Jubileusz urodzinowy Stanisława Jabłońskiego – 95 lat. Nasz kolega Stanisław Jabłoński w dniu 21.01.2020r obchodził w klubie szachowym LASKER Barlinek 95 urodziny. Jest czynnym zawodnikiem LASKERA Barlinek. W szachy gra ponad 80 lat. Według Pana Staszka dzień bez szachów jest dniem straconym. Koledzy i koleżanki z klubu LASKER złożyli jubilatowi serdeczne życzenia – dużo zdrowia szczęścia i radości oraz dalszego reprezentowania barlineckich szachów.

ZAKOŃCZONO LIGĘ BARLINECKĄ W SZACHACH ZA ROK 2019

Zarząd klubu Szachowego LASKER Barlinek w celu podniesienia poziomu gry w szachy w roku 2019 zorganizował indywidualną ligę szachową. W turnieju tym uczestniczyli zawodnicy LASKERA Barlinek i LASKERA Przelewice. W roku 2019 każdy zawodnik miał do rozegrania 145 partii szachowych przez okres12 miesięcy w tempie po 15 minut dla zawodnika. Podczas jednego spotkania rozgrywano 5 rund.

Rozgrywki odbywały się w Europejskim Centrum Spotkań przy ulicy Leśnej nr1. Sędzią zawodów jak i prowadzącym był kol. Adam Górecki. Za zwycięstwo w partii zawodnik miał przyznawany 1 punkt, za remis ½ a za przegrana partie 0 punktów.

W turnieju tym zwyciężył  kol. Krzysztof Wolski zajmując I miejsce zdobywając 105 punktów. Drugie miejsce zajął Adam Górecki, który zdobył 103 punkty. Walka o pierwsze miejsce w turnieju trwała do ostatnich partii i była bardzo wyrównana. Natomiast trzecie miejsce przypadło dla dwóch zawodników, którzy zgromadzili po 87 punktów. III miejsce zajęli Joachim Weisigk i Waldemar Malinowski. W tym wypadku Waldemar Malinowski na trzecie miejsce wskoczył w ostatnim dniu turnieju i zrównał się z punktami z Joachimem. IV miejsce zajął nasz jubilat Stanisław Jabłoński. Natomiast piąte miejsce zajął Bogusław Pecuch z Laskera Przelewice. W lidze szachowej startowało 16 osób, które spotykały się w każdy wtorek 2019r. Turniej ten spełnił swoje założenia szkoleniowe. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Na zakończenie naszej rywalizacji  2019r nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który ufundował kol. Stanisław Jabłoński.

W tym miejscu Zarząd Klubu Szachowego LASKER Barlinek pragnie podziękować wszystkim osobom sponsorującym szachy oraz sympatykom. W Nowym Roku pragniemy życzyć wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Zapraszamy do klubu szachowego LASKER Barlinek w każdy wtorek i piątek od godziny 16.00 do 20.00. Już ruszyła liga 2020 - możesz się sprawdzić. Zapraszamy!

Opracował: Krzysztof Wolski