Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 piątek 26 kwietnia 2024r.   imieniny: Artemon, Klaudiusz, Marcelin

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Kilka dni temu, pisaliśmy o braku oświetlenia na przejściu dla pieszych na średnicówce przy ul. 31-go stycznia. W odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy wówczas od Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie dowiadujemy się, iż “Na obecnym etapie uzgodnień, by obniżyć koszty inwestycji gminnej, zdecydowano o doświetleniu tylko jednego przejścia - przez ul. 31 stycznia, rezygnując z ustawienia lamp przy przejściu przez obwodnicę.”

Dziś, otrzymaliśmy list od jednego z naszych Czytelników, który dotyczy wjazdu na obejście Barlinka w ciągu DW151, czyli tego samego odcinka średnicówki.

REKLAMA

Droga Redakcjo. Za Waszym pośrednictwem, chciałem zaapelować do władz odpowiedzialnych za drogi w naszym mieście. To nie pierwszy i myślę nie ostatni apel użytkowników nie tylko średnicówki ale i ul. 31-go stycznia. W ostatnią niedzielę jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu i zamierzając zjechać ze średnicówki w dół do miasta, kierowca jadący ul. 31-go stycznia nie tylko nie zwrócił‚ uwagi na znaki ale jechał z nadmierną prędkością i cudem uniknęliśmy uderzenia w bok naszego pojazdu. Tylko mała prędkość i refleks kierowcy uchronił nas od poważnych obrażeń a nawet śmierci. Co prawda nie był to miejscowy kierowca, ponieważ początkowa litera rejestracji to F, jednak czy może oprócz znaków nie należy pomyśleć o sygnalizacji świetlnej?

Jakie jest Państwa zdanie na ten temat? 

monikary

 

barlinek

  

Komentarze

+2

Guest

Ale po co chcecie światła ? Bo kierowcy jeżdżą na pamięć albo Ci nie miejscowi nie zwracają uwagi na znaki ?? Owszem to skrzyżowanie jest bezsensu ale jak każdy zacznie jeździć jak powinien to nie dojdzie do tragedii. Nauczcie sie jeździć i rozglądać na znaki a nie tylko nos przed siebie . Proste . Jak wjeżdzacie do innego miasta pierwszy raz to tez jeździcie na pałe ? Bo wszędzie główna droga to „główna droga”?
+8

Guest

To skrzyżowanie to od początku bubel. Teraz czytam ze przy przedłużaniu srednicowki ma tam powstać rondo. Jak można było nie zrobić go tam od razu!!!?

Guest

Takich przypadków jest bardzo dużo ja nawet jadąc w nocy spotkałam się z taką nie uwaga jakiegoś kierowcy. Przydałyby się tam światła nawet dlatego że o godzinie 14 wjechać na średnicówkę to trzeba trochę postać.
+12

Guest

Byłem świadkiem kilku takich sytuacji o której pisze w liście czytelnik. Moim zdaniem zmienić ruch po staremu i średnicówkę na tym skrzyżowaniu zrobić podporządkowaną.
+12

Guest

Bez żartów, chyba nikt nie bierze na serio stawiania sygnalizacji świetlnej i hamowania całego ruchu bo jakiś jeden typ znalazł prawko w chipsach :V

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież