Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
2.6 1 1 1 1 1 Ocena 2.60 (5)

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II, patrona Szkoły Podstawowej w Mostkowie, nasza społeczność szkolna zaangażowała się w szereg akcji charytatywnych. Jednym z elementów obchodów w Roku Świętego Jana Pawła II jest nawiązanie współpracy z Archidiecezją Szczecińsko – Kamieńską, która od lat podejmuje dzieła misyjne.

W dniach 10-18 lutego 2020 roku grupa katechetów wraz z dyrektorem Wydziału Wychowania Katolickiego ks. kan. dr Pawłem Płaczkiem udała się w kolejną podróż misyjną do Kenii.

Po raz czwarty misjonarze zabrali ze sobą dary, które gromadzone były w szkołach i parafiach: przybory szkolne, szczoteczki i pasty do zębów, ubrania, piłki i skakanki. Za zebrane pieniądze zakupiono także żywność, tj. kukurydzę, fasolę i ryż. Wszystkie niezbędne rzeczy i produkty to szczególny dar serca dla potrzebujących dzieci w Kipsing. To dla nich wielka szansa na zmianę życia, a możliwość edukacji oraz zjedzenia chociaż jednego posiłku dziennie wywołuje uśmiech na ich twarzach i daje ogromną nadzieję na lepsze jutro.

REKLAMA

Z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w tę akcję, a wcześniej w projekt adopcji na odległość. W tym misyjnym wyjeździe uczestniczyła nasza katechetka Pani Anna Zajkowska, której w wiosce Kipsing udało się spotkać z naszym adopcyjnym kenijskim kolegą Ninguninim. Przekazała jemu list, zdjęcia i pozdrowienia od Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły.

W tamtejszej szkole goście zostali bardzo miło przyjęci. Najpierw odbyło się spotkanie z dyrektorem placówki i rozmowa o wynikach w nauce. Okazało się , iż uczniowie świetnie sobie radzą i zdają egzaminy na wysokim poziomie. Następnie przekazano każdej z klas przywiezione dary. Radość i wdzięczność dzieci była ogromna. Na zakończenie spotkania odbyła się część artystyczno- folklorystyczna, tj. śpiew, taniec i przemówienia. Podróżnicy misyjni przeżyli wiele wzruszających momentów…

Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy okazali dobro swoich serc i wsparcie podczas przygotowania darów dla dzieci z Kipsing.

"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca - sercem" - Jan Paweł II

SP w Mostkowie

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież