pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 2 sierpnia 2021r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Borzysława

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
2.6 1 1 1 1 1 Ocena 2.60 (5)

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II, patrona Szkoły Podstawowej w Mostkowie, nasza społeczność szkolna zaangażowała się w szereg akcji charytatywnych. Jednym z elementów obchodów w Roku Świętego Jana Pawła II jest nawiązanie współpracy z Archidiecezją Szczecińsko – Kamieńską, która od lat podejmuje dzieła misyjne.

W dniach 10-18 lutego 2020 roku grupa katechetów wraz z dyrektorem Wydziału Wychowania Katolickiego ks. kan. dr Pawłem Płaczkiem udała się w kolejną podróż misyjną do Kenii.

Po raz czwarty misjonarze zabrali ze sobą dary, które gromadzone były w szkołach i parafiach: przybory szkolne, szczoteczki i pasty do zębów, ubrania, piłki i skakanki. Za zebrane pieniądze zakupiono także żywność, tj. kukurydzę, fasolę i ryż. Wszystkie niezbędne rzeczy i produkty to szczególny dar serca dla potrzebujących dzieci w Kipsing. To dla nich wielka szansa na zmianę życia, a możliwość edukacji oraz zjedzenia chociaż jednego posiłku dziennie wywołuje uśmiech na ich twarzach i daje ogromną nadzieję na lepsze jutro.

REKLAMA

Z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w tę akcję, a wcześniej w projekt adopcji na odległość. W tym misyjnym wyjeździe uczestniczyła nasza katechetka Pani Anna Zajkowska, której w wiosce Kipsing udało się spotkać z naszym adopcyjnym kenijskim kolegą Ninguninim. Przekazała jemu list, zdjęcia i pozdrowienia od Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły.

W tamtejszej szkole goście zostali bardzo miło przyjęci. Najpierw odbyło się spotkanie z dyrektorem placówki i rozmowa o wynikach w nauce. Okazało się , iż uczniowie świetnie sobie radzą i zdają egzaminy na wysokim poziomie. Następnie przekazano każdej z klas przywiezione dary. Radość i wdzięczność dzieci była ogromna. Na zakończenie spotkania odbyła się część artystyczno- folklorystyczna, tj. śpiew, taniec i przemówienia. Podróżnicy misyjni przeżyli wiele wzruszających momentów…

Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy okazali dobro swoich serc i wsparcie podczas przygotowania darów dla dzieci z Kipsing.

"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca - sercem" - Jan Paweł II

SP w Mostkowie

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.