BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W Lublinie, odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej”. W konkursie, mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz uczestnicy placówek wychowania pozaszkolnego.

Technika prac dowolna, od malarstwa i grafikę, poprzez prace mieszane i tkaninę artystyczną. W konkursie, udział wzięli uczestnicy m.in. z Rybnika, Słupska, Warszawy, Białej Podlaskiej, Zamościa, Lublina oraz Barlinka. Z Pracowni Ceramiki Unikatowej, działającej przy Barlineckim Ośrodku Kultury, do konkursu wysłano trzynaście prac.

REKLAMA

Jury, po wnikliwej analizie, zakwalifikowało do prezentacji na wystawie  prace trzech uczestniczek z czego jedna, otrzymała nagrodę. Prace zakwalifikowane - Kornelia Nowicka (6 lat), Martyna Sałagan (8 lat) oraz Sofia Makowska (6 lat). Dziewczęta pracowały pod okiem instruktora, Teresy Bartkiewicz. Miło nam Państwa poinformować, iż w kategorii klasy I – III, miejsce I zajęła Sofia Makowska, która wykonała pracę do wiersza Józefa Czechowicz „Nocleg w obozie”. Gratulujemy!

Organizatorami konkursu, pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, byli Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie i Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

monikary 

 

barlinek

 

Komentarze

+1

Guest

Brawo! Tereniu-Grażynko,gratulacje dla Ciebie i twoich podopiecznych to są Wasze wspólne sukcesy.Tak trzymajcie,fajnie reklamujecie nasz piękny Barlinek.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.