BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
3.7142857142857 1 1 1 1 1 Ocena 3.71 (7)

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Barlinku zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. W związku z tym przedstawiono mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Barlineccy policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem na trasie Barlinek - Strąpie w stanie nietrzeźwości. Miała 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jazda zakończyła się uderzeniem w drzewo. Także pasażer znajdował się pod wpływem alkoholu. W trakcie czynności policyjnych okazało się, że kobieta posiada przy sobie narkotyki. Teraz zajmie się nią sąd. Odpowiedzialność karna grozi także pasażerowi auta, który okazał się jego właścicielem, a który udostępnił pojazd osobie nietrzeźwej.

REKLAMA

Na terenie jednej z miejscowości w gminie Barlinek, barlineccy policjanci zatrzymali mężczyznę, przy którym ujawnili niewielkie ilości narkotyku. Mężczyzna po przesłuchaniu przyznał się do winy. Teraz zajmie się nim sąd.

W trakcie sprawdzania, czy jeden z mieszkańców gminy Barlinek stosuje się do zasad kwarantanny, okazało się, że nie ma go w domu. Jak tłumaczył policjantom, pilnie musiał załatwić ważną sprawę w Barlinku.

 

KARY ZA ŁAMANIE KWARANTANNY

Większość osób, które w naszym regionie zostały objęte kwarantanną, stosuje się do jej zasad. Niestety zdarzają się też przypadki osób, które świadomie je łamią. W zależności od okoliczności może się to wiązać z popełnieniem wykroczenia lub nawet przestępstwa. Policjanci weryfikują już dotychczasowe dane na ten temat. Minionej doby w województwie zachodniopomorskim policjanci sprawdzili 2861 osób objętych kwarantanną. W kilku przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, o których powiadamiana jest inspekcja sanitarna. Mowa jest np. o opuszczeniu miejsca kwarantanny z powodu wyjścia do sklepu, na spacer z psem lub samowolnej zmianie miejsca pobytu. Policjanci weryfikują każdą taką informację pod kątem naruszenia norm wynikających z Kodeksu Wykroczeń lub Kodeksu Karnego. Przypominamy, że powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie i ściśle związane z powszechnym bezpieczeństwem.

 

Informujemy, że:

  • policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta kwarantanną stosuje się do jej zasad. Jeśli okaże się, że nie, to informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary. Nadto wobec takiej osoby prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kodeksu wykroczeń. Postępowanie może zakończyć się nałożeniem mandatu lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu i wymierzeniem grzywny do 30 tys. zł.
  • jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwo przewiduje karę roku pozbawienia wolności

Codzienne sprawdzenia i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę mają na celu nie tylko sprawdzenie, czy osoba nią objęta stosuje się do jej zasad. Policjanci podczas rozmów ustalają także, czy takiej osobie czegoś nie potrzeba. Wszystkie tego typu sygnały policjanci przekazują do odpowiednich lokalnych służb miejskich, które organizują pomoc.

Ponawiamy apel do wszystkich, wobec których zastosowano lub zalecono kwarantannę, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

js

 

barlinek

barlinek

barlinek

 

Komentarze

-1

Guest

Ale po co to wszystko jak 10 maja stadem ruszamy na wybory wtedy to będzie masakra virus powróci i to z dużą siłą a PiS jak zawsze powie jak byśmy wiedzieli to jest już chore i Każdy z nas jak po wyborach złapie virusa będzie się sądzić z pisrzadem.
+21

krytyk

Cytuję mikulina2:
Publikować liste osoób na kwarantannie to sąsiedzi przypilnują Debi..!!!!!


Zgadzam się! I wcale do tego nie trzeba nazwisk. Wystarczy krótka informacja że w danej klatce znajduje się osoba na kwarantannie. Ludzi też wypada jakoś ostrzec przed potencjalnym zagrożeniem.
+45

krytyk

Ukarać przykładnie kilku grzywną 30 tys. i zaraz sie rozdmucha to bedą siedzieć w domu. Po co wdrażane są takie możliwości skoro organy ścigania z nich nie korzystają ? Ładować po 30 tysięcy i bedzie po problemie. Bez żadnej taryfy ulgowej ! Za świadome narażenie zdrowia lub życia wielu osób kary powinny być jeszcze wyższe...
+45

Guest

nie rozumiem takiego tłumaczenia "pilnie musiał załatwić sprawę". I co w związku z tym ? Poniósł konsekwencje? Powinien zapłacić kare może wtedy by się nauczył co to kwarantanna ..

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.