BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dzień Drzewa
Nadleśnictwo Barlinek w oryginalny sposób zorganizowało obchody "Dnia Drzewa" w Barlinku. W myśl wcześniejszych ustaleń wraz ze Spółdzielnią  Mieszkaniową „DOM” przeprowadziło akcję zasadzenia 30 sadzonek oryginalnego drzewa - brzozy dahurskiej.

Wydarzenie wspierało również Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku.

Brzoza dahurska (Betula davurica) to rzadko u nas uprawiany gatunek z Azji Wschodniej północnych Chin, Korei, Japonii (występuje też na rosyjskim Dalekim Wschodzie). Drzewa o ciemnobrązowej korze, kędzierzawo łuszczącej się i odstającej, osiągają do 20 m wysokości. Liście rozwijają się wcześnie na wiosnę. Jesienią ładnie przebarwiają się na żółto.

Przedstawiciele Nadleśnictwa Barlinek: Mirosław Czarnecki i Henryk Michałek razem z Prezesem Spółdzielni „Dom” Bolesławem Bortnowskim i pracownikami spółdzielni 18 listopada przeprowadzili akcje zadrzewiania terenu spółdzielni. Sadzonki były prezentem dla świetnie dbającej o walory krajobrazu zieleni spółdzielni.

REKLAMA
W lasach okolic Barlinka możemy podziwiać sosny, dęby, buki, brzozy balsamiczne, jako ciekawostki: daglezję, żywotnik olbrzymi, świerk guzowaty i ptasia czereśnia.

Nadleśnictwo Barlinek prowadzi wiele cennych akcji edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Jednym z cennych działań było upiększenie potocznie zwanego "blokowiska” niespotykanym drzewem. Spółdzielnia „Dom” z wielkim zaangażowaniem dba o estetykę osiedla, mieszkańcy mogą podziwiać barwne kompozycje małej architektury zieleni oraz ciekawe drzewa jak np. wierzba płacząca, jarzębina, lipa itp.

Już na wiosnę zapraszamy wszystkich mieszkańców do oglądania największego skupiska brzozy dahurskiej w okolicy. Nadleśnictwu Barlinek i Spółdzielni „Dom” gratulujemy świetnego pomysłu  i relizacji  obchodów „Dnia Drzewa”.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/ddrzewa/] title:=[Foto: K. Mielcarek] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.