Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)

Sofia Ennaoui wystartowała w piątek w Monako w Diamentowej Lidze. Nasza zawodniczka rywalizowała na 1000 metrów i choć do mety dobiegła szósta, to czas miała fantastyczny!

Rozpoczęcie sezonu zdecydowanie przesunęła pandemia koronawirusa. W ostatnim czasie Sofia Ennaoui wybrała się na dwa zgrupowania. Zawodniczka AZS UMCS Lublin najpierw była w Wałczu, a następnie w Zakopanem. Właśnie w piątek przypadł pierwszy start podopiecznej trenera Wojciecha Szymaniaka.

REKLAMA

W Monako stawka zawodniczek była bardzo mocna, więc o najwyższą pozycję łatwo nie było. Sofia jednak zaprezentowała bardzo dobrą formę i choć do mety dobiegła jako szósta, to uzyskała czas 2:32.30. A co to oznacza? Nasza zawodniczka już w pierwszym starcie tego sezonu pobiła rekord Polski!

Rekord Polski miał blisko 39 lat. 20 sierpnia 1981 w Zurichu Jolanta Januchta przebiegła 1000m w czasie 2:32.70. Sofia w Monako pobiegła szybciej, ustanawiając rekord życiowy, a co ważniejsze - rekord Polski! A to dopiero początek sezonu w wykonaniu reprezentantki Polski i zawodniczki AZS UMCS Lublin.

Podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka w najbliższych planach ma starty w Polsce. Najpierw w Bydgoszczy (19 sierpnia) Ennaoui pobiegnie na 800m w Memoriale Ireny Szewińskiej. Niespełna tydzień później (25 sierpnia) w Chorzowie Sofia pobiegnie na tym samym dystansie w Memoriale Janusza Kusocińskiego, a sierpień zakończy na Mistrzostwach Polski, które odbędą się we Włocławku i wtedy nasza zawodniczka będzie startować na 1500 metrów.

 

Dawid Lis

 

 

Komentarze

+4

Guest

Obserwowałem Sofie I trenera Wojciecha w czasie pandemii. Szacunek za jej podejście profesjonalne i dążenie do sukcesu. Teraz są wyniki. Pozdrawiam kibic

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.