Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)

Sofia Ennaoui po bardzo dobrym biegu w Monako, w Bydgoszczy pobiegła także szybko (2:00.26). Tym razem rekordu Polski nie było, ale nasza zawodniczka miała powody do zadowolenia.

W Memoriale Ireny Szewińskiej Sofia Ennaoui wystartowała na dystansie 800 metrów. Od początku podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka biegła tuż za Laurą Muir, mistrzynią Europy w biegu na 1500 metrów z 2018 roku i największą rywalką Ennaoui.

REKLAMA

Polka na ostatniej prostej pilnowała Muir. Brytyjka zaczęła finiszować, ale Sofia ruszyła do ataku nieco szerzej i wyprzedziła swoją rywalkę. Na mecie jednak pierwsza była Noelie Yarigo, a tuż za nią na metę wpadła Ennaoui z czasem 2:00.26.

Naszej reprezentantce zabrakło 15 setnych sekundy do rekordu życiowego na 800 metrów, który Ennaoui ustanowiła na mistrzostwach świata w 2015 roku. To może oznaczać, że Sofia dobrze czuje się w tym roku na bieżni i prezentuje wysoką formę na ten moment, choć dla samej zawodniczki ważniejsze było pokonanie Brytyjki.

To zwycięstwo cieszy mnie najbardziej, nie ukrywam tego. Widziałem, że Laura jest przede mną na ostatnich stu metrach, nie mogłam tego odpuścić. Mam taki charakter. Jak ktoś jest przede mną na ostatnich metrach, to staram się wygrać. Wielkie zwycięstwo, bo my rywalizujemy już od paru lat. To mnie najbardziej cieszy - mówiła w rozmowie z dziennikarzem TVP chwilę po biegu.

Przypomnijmy, w piątek w Monako Sofia poprawiła swój rekord życiowy na 1000 metrów o blisko trzy sekundy, a tym samym poprawiła także rekord Polski, który miał aż 39 lat. Dzisiaj była blisko pobicia kolejnego rekordu życiowego, tym razem na 800 metrów. A kolejny start przed Ennaoui na 800 metrów już w przyszły wtorek, w Chorzowie podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego.

 

Dawid Lis

 

Sofia Ennaoui - bez ściemy o rekordzie

Sofia Ennaoui „bez ściemy” o swoim rekordzie Polski oraz tym czego oczekuje po 2. Memoriał Ireny Szewińskiej

Opublikowany przez Memoriał Ireny Szewińskiej Wtorek, 18 sierpnia 2020

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież