sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.4615384615385 1 1 1 1 1 Ocena 4.46 (13)

We Włocławku, w pierwszym dniu mistrzostw Polski na starcie stanęła Sofia Ennaoui. Nasza zawodniczka broniła mistrzowskiego tytułu na dystansie 1500 metrów i do mety dobiegła pewnie na pierwszej pozycji! To już piąty tytuł mistrzostw Polski Sofii!

Mistrzostwa Polski to zawody w kalendarzu, w których trzeba potwierdzić swoją pozycję na krajowym podwórku. Filigranowa biegaczka z Lipian tak też zrobiła dzisiaj we Włocławku, bo właśnie tam odbywają się tegoroczne mistrzostwa. Sofia Ennaoui od początku biegła za Renatą Pliś, tempo nie było zbyt szybkie, więc nasza reprezentantka mogła spokojnie przygotowywać się do finiszu. Zawodniczka AZS UMCS Lublin na około 300 metrów przed metą wyszła na prowadzenie i ruszyła po złoty medal. Sofia z czasem 4:15.89 dobiegła jako pierwsza i miała blisko 2,5 sekundy przewagi nad kolejną zawodniczką. Tym razem jednak nie chodziło o jak najlepszy czas, a o wywalczenie złota.

REKLAMA

Wszystko ułożyło się tak, jak chciałam. Chciałam przebiec to taktycznie i zdobyć złoty medal. Co roku cieszę się z tego medalu mistrzostw Polski tak samo. Wiadomo, że docenia się małe rzeczy. Jestem praktycznie zawsze pierwsza, ale te medale zawsze mnie cieszą. Potwierdzam co roku to, że jestem najlepsza w Polsce - przyznała w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport chwilę po zakończeniu biegu.

Sofia opowiedziała także o kolejnych planach, bo mimo że był to jedyny start medalowy w tym sezonie, to jednak nie koniec emocji w przypadku Ennaoui. Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 6. września w Chorzowie, biegaczka z Lipian podejmie próbę bicia rekordu życiowego na 1500 metrów, który obecnie wynosi 4:01.00. A może pobije także kolejny rekord?

W tym roku już raz się dobrze zaprezentowałam w biegu na 1000 metrów. W biegach na 800 metrów nie czułam się tak, jak powinnam, z tego względu, że ciężko trenowałam. Nie mogłam sobie pozwolić, żeby wszędzie mieć optymalną dyspozycję. Teraz zbieram siły na Memoriał Skolimowskiej. Zapowiada się super bieg, sama czołówka światowa. Jak będzie dobry bieg, dobra dyspozycja i do tego czasu wypocznę, to na pewno jestem przygotowana na rekord życiowy. Co będzie dalej, czy będzie rekord Polski? Tego nie mogę obiecać - dodała Ennaoui.

Mistrzyni Polski Seniorów!🥇 Miasto Lublin Smakuj Lubelskie AZS UMCS Lublin

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Piątek, 28 sierpnia 2020

 

Kilka dni wcześniej, podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie, podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka była druga, ale do mety dobiegła z czasem 2:00.12. To zaledwie o jedną setną sekundy gorzej od rekordu życiowego. W Chorzowie Polka przegrała jedynie z Jemmą Reekie, która wygrała bieg na 800 metrów z czasem 1:58.63.

Nie mogłam źle wypaść. Zawsze jak startuję w Polsce, to chcę wypaść jak najlepiej. Nie ukrywam, że chciałam wygrać. Szkoda, bo jestem w bardzo dobrej formie. Mam wrażenie, że nie jest jeszcze najwyższa - mówiła w wywiadzie telewizyjnym po tym starcie.

Co ciekawe, 22 sierpnia Sofia wystartowała także w Oleśnicy, gdzie pobiegła na dystansie... 200 metrów. Ten start ukończyła z czasem 26.49 sek.

Przypomnijmy, teraz przed Sofią tydzień przerwy i kolejny start 6. września w Chorzowie. Tam nasza zawodniczka chce poprawić rekord życiowy na 1500 metrów!

 

Dawid Lis

 

5 tytuł Mistrza Polski na 1500m , czwarty z rzędu. Gratulacje Sofka.

Opublikowany przez Wojciecha Szymaniaka Piątek, 28 sierpnia 2020

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.