niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
3.8 1 1 1 1 1 Ocena 3.80 (5)

Wielokrotnie pytaliście nas Państwo o doświetlenie przejścia dla pieszych w okolicy ul. 31-go stycznia. Konkretnie chodziło o przejście na drodze średnicowej w Barlinku, na jej skrzyżowaniu z ulicą 31 stycznia.

 

REKLAMA

Kilka dni temu, zakończono instalowanie doświetlenia „zebry” w tym właśnie miejscu, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo osób tam się poruszających. Oświetlenie to było instalowane w dniach 11.08 – 14.08 a odbioru dokonano kilka dni później. Całkowity koszt realizacji zadania to 25.140,00 zł. Była to inwestycja gminna.

 

barlinek

barlinek

 

We wspomnianym Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, zapytaliśmy także o to, czy prawdą jest, że przy ul. Pełczyckiej będzie budowane rondo. W miejscu, gdzie obecnie stoją donice z kwiatami. ZZDW rzeczywiście przygotował koncepcję ronda w tym miejscu.

 

Wpłynęła ona do nas od projektanta pod koniec grudnia, więc nie mogła być uwzględniona w planie zadań jednorocznych na 2020 r. Projekt jest ciekawy – jest to rondo o wydłużonym kształcie (ósemka) z przewężeniem w części środkowej. Czy projekt będzie realizowany w przyszłości, zależy od możliwości finansowych województwa. – powiedziała nam Anna Radziwonowicz Specjalista w Wydziale Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej z ZZDW.

 

monikary

 

barlinek

 

 

Komentarze

+6

Alek

Cytuję Guest:
Pisza o 31Stycznia a dwie fotki z 1 Maja. Dziwne.

W tytule jest napisane po kropce " Czy zbudują nowe rondo ?" Ów nowe rondo ma być na końcu ul. 1 Maja . Artykuły należy czytać ze zrozumieniem, a nie fotki tylko przeglądać . Polska język , trudna język.
+2

Guest

Jak się nie pilnuje interesów miasta w fazie uzgodnienia projektu, jak się nie widzi ewidentnych niedoróbek, to trzeba płacić i płakać. Ciekawe, co zostanie w głowie podczas kolejnego uzgodnienia i zatwierdzenia projektu? Bo ktoś to robi i nie widzi.
+7

Guest

Może parę kwietników przy Św. Bonifacego? Większość kierowców nie zwraca uwagi na oznakowanie poziome, tylko czekać jak jadący prawidłowo dostanie w bok od jadącego po staremu.... Już kilka razy było o włos.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.