Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

O powstawaniu komisji, która zajmie się oddziaływaniem na środowisko naturalne barlineckich zakładów pracy już pisaliśmy. Przypomnimy tylko, że jej powstaniu towarzyszyła długa dyskusja.

 

REKLAMA

 

Poniżej publikujemy plan pracy Komisji ds. oddziaływania na środowisko zakładów pracy w Gminie Barlinek której przewodniczącą została radna Bernarda Lewandowska.

1. Przedłożenie planu pracy Komisji Przewodniczącemu Rady Miasta w celu jego przedstawienia i zaakceptowania przez Komisje stałe oraz na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta.
2. Zaproszenie na spotkanie przedstawicieli przedsiębiorstw które będą podlegały analizie ich wpływu na środowisko tj. HaCon sp. z o.o. PGK Barlinek sp. z o.o., Barlinek Inwestycje/ Barlinek S.A.
3. Wystąpienie do firm których działalność podlega analizie w kwestii ich wpływu na środowisko z prośbą o udostępnienie wszystkich decyzji administracyjnych na podstawie których prowadzą działalność za okres 10 lat, a także wyników badań jak dane przedsiębiorstwo oddziaływuje na środowisko za okres 3 ostatnich lat.
4. Wystąpienie do Burmistrza Barlinka o podjęcie działań w trybie art. 237 Prawa o Ochronie Środowiska w sprawie wykonania przeglądów ekologicznych w przedmiotowych przedsiębiorstwach.
5.Skierowanie do Burmistrza Barlinka pisemnej prośby o wydanie wszystkich decyzji, zarządzeń wydawanych przedsiębiorstwom których działalność podlega analizie w kwestii ich wpływu na środowisko za okres 10 lat.
6. Spotkanie z Marszałkiem Województwa, Starostą Powiatowym i Burmistrzem Barlinka w aspekcie wydawanych pozwoleń w/w firmom.
7. Zorganizowanie spotkania przedstawicieli WIOŚ ze Szczecina oraz przedstawicieli ze struktur Ministerstwa Środowiska w aspekcie dokonywanych kontroli w/w przedsiębiorstw.
8. Sprawdzenie rynku pod kątem wyboru zewnętrznych ekspertów i partnerów społecznych, niezbędnych do przeprowadzenia analizy zebranych przez Komisję dokumentów w tym m.in. pozwoleń zintegrowanych oraz przeprowadzenia wizji lokalnej, audytu.
9. Wybór zewnętrznych ekspertów i partnerów społecznych do przeprowadzenia analizy dokumentacji zgromadzonej przez komisję, wizji lokalnej, audytu na terenie przedsiębiorstw które są przedmiotem pracy komisji.
10. Przeprowadzenie wizji lokalnej, audytu.
11. Spotkanie z ekspertami w celu omówienia wykonanych analiz a w szczególności wniosków z nich płynących.
12. Spotkanie z przedsiębiorcami w celu zaprezentowania i omówienia wyników niezależnego audytu.
13. Przedłożenie Przewodniczącemu Rady Miejskiej protokołu z przeprowadzonej analizy wpływu przedsiębiorstw na środowisko wraz z wnioskami w celu przedstawienia i zaakceptowania ich na posiedzeniu Rady Miasta, lub wystąpienie do RM o wydłużenie prac komisji w chwili, gdy czas niezbędny do przeprowadzenia kompleksowej analizy nie będzie wystarczający.
14. Przedstawienie wyników pracy Komisji podmiotom, które były objęte pracami komisji oraz organom zainteresowanym.

 

Plan pracy zostanie przedstawiony do akceptacji pozostałym radnym na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 24 września 2020r. 

 

J.Słomka

 

Komentarze

+6

Guest

Cytuję Guest:
Czy komisja dostaje dietę jak komisja alkoholowa?

A komisja alkoholowa dostaje kasę? Ile? Za co? przez jaki okres?
Komisja od smrodu pracuje bez dodatkowych apanaży. Czysty wolontariat dla dobra mieszkańców miasta
+2

Guest

Cytuję Guest:
jakie problemy rozwiązała komisja alkoholowa? opłacana dietami z podatku nałożonego na sprzedawany alkohol?

Słusznie. Wreszcie fajny wniosek. Rozwiązać komisję ds rozwiązywania problemów alkoholowych. Zakończyć nikomu niepotrzebną fikcję. Skończyć z komunistyczną historią dziwnych tworów. Zdjąć podatki z flaszeczki. Skasować jakieś tam diety i apanaże dla leniuchów. Niech wreszcie będzie porządek .
-1

Guest

Cytuję Guest:
Żeby tylko komisja i ludzka głupota oraz zawiść nie powiększyły bezrobocia w Barlinku.

A może ktoś przyczyni się do pomniejszenia liczby osób które chorują i niestety często umierają na różne nowotwory, choroby układu sercowego itd.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Żeby tylko komisja i ludzka głupota oraz zawiść nie powiększyły bezrobocia w Barlinku.

To tak jakoś zabrzmiało jak słowa Przewodniczącego Komisji Komunalnej i Ochrony Środowiska na sierpniowej sesji RM - nie ważne, że śmierdzi, ważne co żeśmy zrobili dola wysychających drzew. Bo do sądu trzeba, bo jest jakiś inny aspekt...To tak brzmi, jakby przez te wszystkie lata smrodu, wszyscy mieli świadomość, że firma na H. sprzedaje lipę, że nie dba o środowisko, że zataja ważne informacje, no ale miejsca pracy, no, ale wzrost bezrobocia, no, ale Gęsiareczkę podeślemy. O co nam chodzi? O kolejne lata oszukiwania ludzi? Ze nie ma definicji smrodu? Że nie wiadomo jak to ruszyć? Że Policja coś załatwi? Że się poddałem, panie M?
Ktoś mówi, że jakaś głupota, zawiść, ciemnogród...doprowadzi do wzrostu. Więc pytam, co się zrobiło przez ostatnie 20 lat? Co oprócz pozoracji i udawania, że to nie spod mojego ogona wali? Wiem, ładne nowe hale, nowe maszyny, roboty, kabiny...a co ze smrodem? Jakoś to będzie? Jakoś ludzi zmanimy, pogadamy, wiecie, rozumiecie?
Ciekawi mnie, co kryją akta w szafie wyżej wspomnianego Przewodniczącego? Co skrywają Jego szuflady? Co przez lata uzgadniał, kiwał głową, rozumiał. Co?
+7

Guest

- plan pracy Komisji ambitny,proszę o uzupełnienie pkt.2 o Firmę "Borne".Zyczę nam mieszkańcom powołania i powodzenia , wytrwałości w pracach Komisji po tylu latach marazmu i"bezczynności.
+5

Guest

Hacon od lat udaje, że pilnuje dymu z żeliwiaków. Że mają cyklony odpylające, że przepalone filtry workowe. Jak inspekcja, to proszę, mamy, jak ciemna noc, to niech się kominy bujają na chwałę potomnym

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież