Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

24 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odbyła się uroczystość, podczas której przekazano umowy na dofinansowanie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Do ochotników trafią pieniądze na nowy sprzęt, który jest niezbędny w ratowaniu życia, zdrowia oraz mienia.

 

REKLAMA

 

W ramach III edycji Programu Mały Strażak, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, wsparto jednostki OSP z regionu na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. W ramach naboru wniosków do programu, Ochotnicze Straże Pożarne mogły ubiegać się o maksymalną wysokość wsparcia, wynoszącą 25 tysięcy złotych. Umowę na dofinansowanie w formie dotacji, odebrały dwie jednostki z gminy Barlinek.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mostkowie, otrzymała kwotę 22.300 tysięcy złotych. Za otrzymane wsparcie, nasza jednostka wzbogaci się o m.in. piłę ratowniczą, prądownicę TurboJet i najaśnice – poinformował naszą redakcję Prezes OSP Mostkowo Roman Wilk.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rychnowie, otrzymała kwotę 23.057,21 tysięcy złotych. Jak powiedział nam prezes OSP Rychnów Paweł Brożek, pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup m.in. uzbrojenia osobistego strażaków i czujnik wielogazowy.

Kilka dni wcześniej, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, odwiedzili Szkołę Podstawową w swojej miejscowości. Tam prowadzili pokazy sprzętu ratowniczego, który tutejsza jednostka ma na wyposażeniu wozu. Dużo mówiono o bezpieczeństwie na drodze oraz w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Pokazy spotkały się z dużym entuzjazmem i kto wie, czy być może właśnie wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, nie ma przyszłych strażaków.

 

Foto główne: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

M. Przybylska

 

 

Foto: OSP Mostkowo

 

Komentarze

Guest

Reklama dźwignią handlu.
A przecież można było dać faksem, e-mali, listem poleconym. Ale ie, duży czek czyni cuda czyli CCC.
Kasy gratuluję, bo zawsze potrzebna, ale te szopki zaczynają drażnić, wiecie, rozumiecie?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież